31 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

31 липня світ відзначає День народження Гаррі Поттера, День згадування улюблених книжок, Міжнародний день системного адміністратора (День сисадміна), Міжнародний день африканської жінки, Всесвітній день рейнджера, Свято жертвоприношення (Курбан-Байрам).

В Україні – День системного адміністратора, в США – День гавайського прапора, День розмови в ліфті, День малинового пирога, День собаки змішаної породи, День авокадо, День незвичайних інструментів, Фестиваль повітряних куль, в Малайзії – День воїнів, у Конго – День початку революції, в Польщі – День казначейства, в Індії – День пам’яті Удхама.

31 липня церква вшановує пам’ять преподобного Іоанна Багатостраждального та  святого Омелян. В народі останній день липня називають ще Омеляновим.

Святий Омелян постраждав за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Юліаном Відступником в IV столітті. Відомо, що тоді імператор розіслав указ, згідно з яким, всі послідовники Христа повинні бути віддані карі. В цей час Омелян проживав в місті Доростолі близько Дунаю. Указ зачитали на міській площі, і Омелян, обурений рішенням імператора, відправився на капище, де поклонялися язичницьким богам, розбив ідолів і перекинув вівтарі. Городяни-язичники, побачивши це, вирішили, що влаштував погром селянин, який проходив повз, і почали бити його.

Однак Омелян зізнався у скоєному вчинку, і невинну людину відпустили. Самого ж Омеляна довго били, а потім відправили на суд, засудивши до спалення. Однак Бог зберіг життя Омеляну, а вогонь, у свою чергу, вразив язичників, які прийшли поглянути на страту. Після того, як вогонь згас, Омелян ліг на вугілля і помер.

Традиції та повір’я на 31 липня

31 липня завершувалися жнива. Серпи після цього викладали у формі кола на стислій смузі, запрошували священика для того, щоб той відслужив молебень та освятив інструменти. Потім серпи несли додому і зберігали до настання наступного року. До слова, найкращим відпочинком вважали лазню, і саме в цей день прийнято було паритися з віниками, зробленими з житньої соломи, трав і польових квітів. У народі вірили, що так, відповідно до прикмет, можна позбутися втоми, що нагромадилася під час жнив.

Народні прикмети на 31 липня

Спекотний день – грудень буде холодним

Листя берези до 31 липня жовтіє, починаючи з верхівки – осінь буде ранньою

Ялинові шишки знаходяться тільки на верхівках дерев – ознака того, що морози будуть нескоро, не раніше січня

Сьогодні іменини святкують: Панас, Омелян, Іван, Кузьма, Леонтій, Маркел, Степан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев