30 листопада: яке сьогодні?

news

У православній церкві 30 листопада вшановується пам’ять святителя Григорія Чудотворця, який, згідно з історичними даними, жив приблизно в III столітті на території Малої Азії. Народився Григорій в Неокесарії в родині язичника.

Він завжди прагнув до пошуку справжнього сенсу життя і дізнався про нього, тільки після того, як прочитав Євангеліє. У давнину на Григорія проводилися багатолюдні свята і гуляння. Дорослі та діти каталися на санях та спускалися з гірки, намагаючись покотитися якнайдалі, щоб наступний рік був вдалим.

Раніше на Григорія проводилися масові свята, каталися з гірок. Була поширена традиція перекидатися в снігу, чим активно займалися хлопці. Говорили, що завдяки цьому зима затримається, а це, водночас, позитивно вплине на врожай.

Народні прикмети

  1. Гарна погода 30 листопада віщує несуровую зиму, і навпаки
  2. Похмура погода на Григорія – прикмета, що сонячних днів взимку теж буде мало
  3. Темний лід на річці віщує хороший врожай
  4. Яка погода на 30 листопада, такою вона буде і взимку
  5. Мороз 30 листопада віщує холодну зиму
  6. Хмарність до полудня, після чого небо прояснюється – зима буде сонячною і м’якою
  7. Місяць знаходиться в світлому колі – погода зміниться
  8. Якщо присниться сон, то він напевно буде віщим
  9. Якщо 30 листопада щось буде пов’язане з числом 3, то це принесе удачу

30 листопада День ангела відзначають: Геннадій, Григорій, Захар, Іван.

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначають Всесвітній день захисту домашніх тварин (World Day Pets).

Історія свята

Всесвітній день домашніх тварин – саме так назвали дату вшанування квартирних вихованців – існує досить довго. У 1931 році в рамках Міжнародного конгресу прихильників руху на захист природи в Італії учасниками з’їзду була висунута ініціатива, яка стосується установи такого корисного і потрібного світу свята. У той знаменний момент велика кількість організацій з охорони природи і підтримки екології заявили про те, що зі свого боку зроблять все можливе для пробудження в серцях жителів Землі почуття співчуття, милосердя, любові до тварин і найголовніше – готовність нести за приручених звіряток відповідальність. Ця ідея стала основною метою Всесвітнього дня домашніх тварин. Він і під аналогічним гаслом проходить: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» (якщо пам’ятаєте, це фраза з твору письменника Антуана Сент-Екзюпері «Маленький принц»), інформує UkrMedia.

30 листопада організатори свята проводять різні тематичні заходи. Це і флешмоби, присвячені побудові чергового притулку для безпритульних кішок і собак або в знак протесту проти жорсткості людей по відношенню до своїх вихованців; і пікети, і демонстрації, і концерти, і виставки породистих квартирних хижаків, і розважальні вікторини. У всіх містах і селах це свято відзначають по-різному, але всі акції мають одну задачу: залучити до проблем домашніх улюбленців по всьому світу пильну увагу якомога більшої кількості представників Homo sapiens. Цікаво, що задіяні в заходах, приурочених до Всесвітнього дня домашніх тварин, люди різного віку, в тому числі і діти. Останні кілька років особливої популярності набула акція під назвою «Дзвіночок». Суть її в тому, що в визначений момент в різних державах і містах нашої неосяжної планети в зоопарках і зоосадах дітвора протягом 60-ти секунд дзвонять у дзвоники. Так організатори заходу хочуть зробити акцент на проблемах тварин, які проживають в клітках в озвучених установах. Адже їх теж можна вважати в якійсь мірі домашніми, оскільки дикі звірі позбавлені можливості перебувати в природному середовищі існування і відвезені часом за десятки тисяч кілометрів від рідного краю.

Святом 30 листопада представники екологічних організацій прагнуть показати, наскільки важливо у відносинах з вихованцями залишатися людьми. Всесвітній день домашніх тварин нагадує нам про те, що приручених звіряток необхідно кожній людині сприймати виключно як друзів, підопічних, членів своєї сім’ї, але зовсім і категорично не як об’єкт розваг. Ця проблема стоїть сьогодні досить гостро, оскільки дуже багато батьків купують власним чадам кроликів, кошенят, щенят та інших малюків для забави, а коли дитя награється з малятком, останню без тіні жалю викидають на вулицю або взагалі вивозять подалі від будинку на смітник, як непотрібну, зношену річ. Неважко уявити собі, що саме виросте з дітлахів, вихованих із застосуванням таких методів, і що станеться з бідними тваринами, які опинилися абсолютно безпорадними без людської підтримки, турботи і ласки, без їжі і даху над головою…

Пов’язане зображення

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев