25 листопада: яке сьогодні свято?

news
25 листопада вшановують патріарха Іоанна Милостивого, який жив в Олександрії в VI-VII століттях. У цей час закінчувалися весільні тижні. Наступні шлюби укладалися вже після закінченням зими — на Масляну. З волі батьків вступив в шлюб і мав дітей. Коли жінка святого та діти померли, він став ченцем.
Основною своєю справою святий вважав милостиню і благодіяння нужденним. На початку свого служіння, він наказав перерахувати всіх бідних і убогих, які були в Александрії. Їх  виявилося більше семи тисяч чоловік. Всім нещасним святитель давав щоденне безкоштовне годування.
У давнину 25 листопада слов’яни відзначали день Марени. Марена у язичників вважалася богинею Смерті і недуг, тріскучих морозів і лютої холоднечі. Звідси й розмаїття однокореневих слів цього імені – морочити, страшна мара, морок.

Марена в слов’янської міфології була символом вмирання осінньої природи.Наші предки вважали, що до 25 листопада богиня остаточно виганяє сонячного Ярилу і встановлює повсюди Царство снігів і морозів. За повір’ям, коли Марена вступає у свої права, тоді земля занурюється в довгий зимовий сон.


Слов’яни вірили, що з цього часу поплічники Марени – мари – ходили по ночах біля будинків і називали вголос імена домочадців. Хто відгукнеться, того тут же забирали в царство Смерті. Богиня ж своїм серпом підрізає Нитки Життя. Разом з Марами Марена щоранку намагається вбити Сонце, але кожен раз вона в жаху відступає перед великою його міццю.

Однак у слов’ян не прийнято було вважати богиню негативним персонажем, адже смерть – провісник нового життя.Під час святкування дня Марени слов’яни не приносили їй жертв і не віддавали їй почесті. Більш того, в цей день навіть не можна було вихваляти інших богів, інакше Марена забере хвалу собі і набереться сили.Оскільки зимові холоди найгірше переносять слабкі малюки і немічні люди похилого віку, то люди молилися за їхнє здоров’я і щастя.На столі в цей день обов’язково повинні бути присутніми оладки і кисіль, морква та ріпа.У цей день існувала заборона на розведення великих багать.
Не прийнято було співати пісні і водити хороводи. Люди йшли на болото, щоб показати Марені, що вони не бояться її. Там вони занурювали палаючі головешки в трясовину, щоб дати відсіч богині.

Слов’яни стежили за погодою в цей день.Якщо опівдні яскраво світило сонце і встановлювалася ясна погода, то очікували ранньої весни. Якщо хмари пливли проти вітру, потрібно було готуватися до сильних снігопадів.

Народні прикмети на 25 листопада:

– Якщо ще не похолодало – весна буде ранньою.

– Якщо цього дня народжується людина, то вона буде захисником слабких і знедолених, може працювати суддею або лікарем.

Читайте також: Вихідні у грудні 2018: які святкові дні очікують українців

– Зранку спостерігається мряка – ввечері будуть заморозки.

– Хмари пливуть проти вітру – чекайте найближчим часом снігопаду.

– Якщо цього дня випав сніг – значить він пролежить до весни, а сама весна буде пізньою.

Що можна робити 25 листопада

1. Робіть цього дня добрі справи. Вважається, що це обов’язково зарахується померлим родичам і покращить їхню долю на тому світі.

2. Займіться шопінгом з друзями чи рідними. Покупки, зроблені цього дня, будуть вдалими і довго прослужать.

3. Батькам треба молитися за своїх дітей, які часто взимку хворіють. Молитви до Іоанна Милостивого вбережуть дітей від захворювань.

4. Прислухайтеся до порад, які даватимуть вам саме в цей день. Вони допоможуть вам у майбутньому.

Що не можна робити 25 листопада

1. Не купуйте цього дня взуття, адже це приведе до невдач в особистому житті.

2. Якщо вам треба вирушити у далеку дорогу, то краще зробіть це наступного дня.

3. Намагайтеся не сваритися одне з одним. Будьте дружніми та привітними.

 

Іменини в цей день відзначають: Олександр, Борис, Володимир, Данило, Дмитро, Іван, Костянтин, Лев, Микол

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев