20 листопада – яке сьогодні свято?

news

У православній церкві 20 листопада вшановують пам’ять святого Федота – одного з мучеників, які постраждали за віру в Христа.

20 листопада вшановують ікона Божої матері «Взиграніє Немовляти», яка вважається однією з найбільш незвичайних і унікальних ікон хоча б тому, що на ній Ісуса зображують у русі, а не статично, як на більшості образів.

Згідно з історичними даними, «Взиграніє» – «жіноча» ікона, яка представляє собою копію аналогічного візантійського образу і є чудотворною. Їй часто моляться жінки, які довго не можуть зачати дитину. Приходять до образу і парою, щоб молитися разом з чоловіком.

Часто 20 листопада замовляють і молебень під назвою «Взиграніє». Особливо це стосується жінок, які мають скоро народити дитину. Вважали, що в цьому випадку немовля буде здоровим.

Саме 20 листопада вважається торжеством материнської любові. Тому матерям в цей день виявляли особливу шану і повагу.

Свята 20 листопада в Україні та світі

Всесвітній день дитини

Цей день відзначають щороку, починаючи з 1954-го, коли ООН порекомендували всім країнам ввести це свято, як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, таким чином присвятити забезпеченню благополуччя дітей усього світу. ООН дали можливість кожній країні самій вибирати, коли буде цей день, але Всесвітній день закріплений за цією датою, щоб зміцнити солідарність і співробітництво між націями.

Пов’язане зображення

Мавлід ан-Набі – народження Пророка Мухаммеда

День відзначається 12 числа третього місяця Рабіг ал-авваль (Rabi ‘al-awwal) ісламського календаря. Насправді День народження Мухаммеда почали відзначати тільки через 300 років після приходу ісламу. Точної дати народження ніхто не знає, тому день приурочили до його смерті. До речі, в ісламі дати смерті відзначають набагато урочистіше, ніж дні народження, тому що це розуміється, як народження для вічного життя. Зараз це свято відзначають в Сирії, Тунісі, Алжирі, Марокко та інших мусульманських країнах. А в Пакистані це офіційне свято, яке відзначають три неробочих дня.

Що можна робити 20 листопада:

1. Жінки, які чекають на дитину – просять в Божої матері полегшення пологів та здоров’я для немовлятка.

2. Вагітній жінці в цей день треба бути особливо доброю і щирою, проводити час у молитві і роздумах про своє здоров’я – тоді дитина буде здоровою і щасливою.

3. Рекомендується жінкам при надії думати лише позитивно та прокидатися з самого ранку.

Що не можна робити 20 листопада:

1. Відганяйте цього дня погані думки. Все, про що в цей день думає вагітна – переноситься на дитину. Помисли повинні бути чистими та добрими.

2. Вагітній жінці цього дня не можна перекушувати на ходу, адже дитина буде неспокійною.

3. Жінці, яка чекає народження немовлята не варто лінуватися та проводити весь день у ліжку. Якщо вагітна жінка буде багато спати і лінуватися, дитина буде такою ж ледачою.

Народні прикмети на 20 серпня

  • Ожеледь на Федота – прикмета, що така погода протримається достатньо довго.
  • Рясні снігопади 20 листопада – навесні буде сильна повінь.
  • Сніг 20 листопада лягає на вологу землю – жито добре вродить.
  • Якщо жінка вагітна, то в цей день їй варто бути особливо доброзичливою і лагідною, проводити час в молитві та роздумах про своє здоров’я – тоді дитина буде здоровою і щасливою.
  • Все те, про що в цей день думає вагітна, за прикметами, переноситься на дитину.
  • Не можна 20 листопада плести, але зате можна ткати і прясти.
  • Галки 20 листопада кричать неспокійно – на наступний день варто очікувати снігопад.

20 листопада День ангела відзначають:  Михайло, Олександр, Олексій, Опанас, Богдан, Валерій, Веніамін, Григорій, Євгеній, Єлизавета, Іларіон, Кирило, Федір

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев