20 грудня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 20 грудня, віряни вшановують пам’ять Святителя Амвросія, єпископа Медіоланського.

Ще в дитинстві святителя були виявлені чудові передвістя його великого майбутнього. Так, одного разу бджоли покрили обличчя сплячого немовляти і полетіли після того, як залишили на язиці у нього мед. Після смерті батька сім’я Амвросія переселилася в Рим, де майбутній святитель і його брат Сатир здобули блискучу на ті часи юридичну освіту. Близько 370 року, після закінчення курсу наук, Амвросій був призначений намісником областей (консульським префектом) Лігурії і Емілії, але жив в Медіолані.

Святитель Амвросій  - фото 374793

Святитель Амвросій

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

У п’ятницю, 20 грудня, іменини відзначають власники таких імен: Амвросій, Антон, Григорій, Іван, Павло. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • Сонце у серпанку – пурга буде
  • Сонце опускається в хмари – варто очікувати снігопаду
  • Швидкі і низькі хмари – прикмети до того, що скоро буде холоднеча

Міжнародний день солідарності людей

Починаючи з 2006 року, цей день відзначають щороку 20 грудня за рішенням ООН. Солідарність — єдність переконань і дій, взаємодопомога і підтримка членів соціальної групи, що грунтуються на спільності інтересів і необхідності досягнення загальних групових цілей, спільна відповідальність.

День проголосили в честь першого Десятиліття ООН по боротьбі з бідністю. Солідарність, згідно декларації, це одна з найбільш універсальних і фундаментальних людських цінностей, які повинні бути основою міжнародних відносин в 21-му столітті. Цей день щороку присвячений певній темі і відзначається у всьому світі.

Йоль

З усіх зимових свят наших предків, Йоль вважається наймогутнішим, головним і священним. В ночі Йоля всі світи сходяться в Мідгард, а боги і богині приходять на землю. Навіть тролі і ельфи можуть поговорити з людьми. Мертві теж приходять з Нижнього Світу. Ті люди, які часто спілкуються з Іншим Світом можуть на деякий час покинути своє тіло і приєднатися до вершників Дикого Полювання (наїзники Асгарда). Хоча деякі стають духами або вервольфами. Йоль також вважався днями великого бенкету, коли всі члени сім’ї збираються, щоб знову зустріти Сонце, яке постало з мороку.

Багато елементів свята до цих пір збереглися в Різдво, хоча це і християнський, а не язичницьке свято. Вічнозелене дерево, що символізує життя, яке триває після зимових холодів. Йоль проходить протягом 13 днів і ці дні – це пролом між 2-ма роками, коли обертається веретено богині Долі.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев