19 листопада – яке сьогодні свято?

news

19 листопала православна церква шанує пам’ять святителя Павла Сповідника, який був єпископом у Малій Азії. Павло Сповідник шанується нарівні з двома святими в цьому лику – Василем Сповідником і Максимом Сповідником.

У народі Павла прозвали Льодоставом, так як вважалося, що в його день вода в річках і озерах покривається льодом. Наші предки починали готуватися до підлідної риболовлі — діставали снасті, оглядали їх, лагодили.

По льоду на річках судили про майбутній урожай: «Якщо лід купами — то і хліба будуть купи. Якщо гладко — то і хліба буде гладко». Крім того, якщо на Павла випадав сніг, це обіцяло сніжну зиму. Безвітряна погода у цей день означає, що скоро прийдуть заморозки.

Міжнародний чоловічий день

Щорічно 19 листопада весь світ відзначає Міжнародний чоловічий день (International men’s Day, IMD). Вперше дату відсвяткували в 1999 році.

Ініціатором сучасного Міжнародного чоловічого дня був доктор Джероме Тілуксінгх з університету Вест-Індії. На його переконання, це свято підкреслить позитивну роль чоловіків у сім’ї та суспільстві. Датою його проведення доктор Тілуксінгх вибрав 19 листопада — день народження власного батька, який, як вважає Джероме, був чудовим прикладом для наслідування.

День синоптиків України

Щороку в цей день працівники української гідрометеорологічної служби відзначають своє професійне свято, встановлене Указом президента України №208/2003 від 11 березня 2003 року.

Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує в системі ДСНС, відіграє важливу роль в отриманні даних про поточні та очікувані погодні умови в нашій країні. Так, синоптики регулярно збирають і обробляють дані про сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних явищ.

Народні прикмети на 19 листопада

  1. Лід промерзає купою на річці – наступного року хліба багато буде.
  2. Гладкий лід 19 листопада – буде багатий урожай.
  3. Снігопад 19 листопада – зима теж буде сніжною.
  4. Безвітряна погода 19 листопада – скоро морози будуть.
  5. У коней хороший апетит – взимку вони не будуть страждати від хвороб.
  6. Корова багато молока дає – можна сподіватися на хороші надої навіть взимку.
  7. Червона зоря – буде дощ або сніг. Якщо її видно ввечері, то наступного дня буде хмарно з проясненнями.
  8. Багато зірок видно на небі – прикмета, що будуть холоди. А якщо зірок практично не видно, то наступного дня можливі снігопади.
  9. Гуси купаються у воді – чекай відлиги.
  10. Зграї ворон і галок кружляють у небі – буде снігопад.19 листопада День ангела відзначають:  Ніна, Олександра. Анатолій, Арсеній, Василь, Віктор, Гаврило, Герман, Клавдія, Микита, Микола, Павло, Серафима.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев