15 листопада – яке сьогодні свято?

news

За релігійним календарем сьогодні 15 листопада віряни відзначають день Шуйської-Смоленської чудотворної ікони Божої Матері, яка була написана в 1654-1655 роках у Воскресенському приході міста Шуї, де в ті часи лютувала моровиця. Сподіваючись на милість Божу і заступництво Богородиці, парафіяни Воскресенської церкви доручили одному благочестивому ченцю написати образ Смоленської Божої Матері. Цілий тиждень, поки писали образ, парафіяни були в пості і молитві. Коли ікона була написана, священик Воскресенської церкви і народ перенесли її до церкви і поставили в особливо влаштованому місці.

Шуйська (Смоленська) ікона Божої Матері  - фото 368063

У цей день православні люди вшановують пам’ять святих Акиндина, Пігаса і з ними 7 тисяч мучеників, які постраждали за християнство в 4 столітті. Наші пращури говорили в цей день: «Акіндін розпалює стодол, а Пігаса сонце гасить». Ця приказка показує, що починав спадати світловий день, тому потрібно було працювати вдома при світлі свічки або скіпи. Крім того, з цього часу в клунях активно сушили зерно, розводячи під ним вогонь. На цьому вогні селянські діти любили пекти картоплю і розповідати різні історії про духів, що мешкають в сільських будівлях, – овинника, гуменника, ріжніка.

Народні прикмети на 15 листопада

  • багато снігу на житницю – до потужної повені навесні ;
  • снігурів багато – до швидких морозів;
  • на дорогах бруд – прикмета обіцяє тепло до початку грудня;
  • птахи літають у дворі низько – до сильного снігопаду;
  • хмари затягнули небо – до тепла;
  • проти вітру хмари пливуть – прикмета пророкує снігопад;
  • туман ввечері – чекай вітру;
  • назбирати мало кедрових шишок – до теплої зими.

Міжнародний день відмови від куріння відзначається щороку в третій четвер листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

День вторинної переробки сміття

Всесвітній день рециклінгу відзначають щороку 15-го листопада. Головною метою свята є привернення уваги громадськості, влади та промисловців до цієї тематики. За допомогою вторинної переробки можна вирішити проблему обмежених ресурсів, знизити вартість готових продуктів через дешеву сировину, а також це можливість подбати про навколишнє середовище.

Всесвітній день філософії

Цей день проголосили в 2005 році, його відзначають кожен третій четвер листопада. Ідеєю дня стало знаходження спільної платформи обговорення глобальних перетворень, які проходять в суспільстві, а також що потрібно долучати людей до філософської спадщини, показати, що повсякденне мислення можна відкрити для нових ідей. А ще стимулюються публічні дебати мислителів з приводу викликів, які постають перед суспільством.

15 листопада День ангела відзначають: Костянтин, Доменіка, Альберт, Леопольд, Маркіян, Акиндин, Пігасій.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев