15 квітня: яке сьогодні свято?

news

У православних християн в першу неділю після Великодня, відзначається закінчення Світлої Седмиці – Антипасха або Фоміна неділя.

У цей день Господь з’явився апостолові Фомі, який, побачивши рани Христа, вигукнув: “Господь мій і Бог мій!”, Тим самим визнав віру у Воскресіння Христове і Його Божество.

Католики згадують в цей день святого отця Даміана, святу Гуну, настоятеля Мунда.

15 квітня православні віруючі вшановують пам’ять преподобного Тита Чудотворця, який жив у 9 столітті. Прізвисько «Льодолам» святий Тіт отримав через те, що в його день остаточно розкриваються річки і озера.

Ставий Тіт завжди був покровителем в усіх справах, пов’язаних зі працею та прибутком. До нього звертаються, щоб він допоміг у справах, зробив роботу прибутковою і вигідною, а рік успішним, приніс процвітання і добробут.

Але Тит не дає заступництва тим, хто сьогодні сумує, засмучується, свариться і лається. Щоб святий благоволив, потрібно весь день провести у веселощах та радості. Потрібно гуляти, збирати компанію гарних друзів, навіть не забороняється вживання міцних напоїв. Чим веселіше цей день проведеш, тим багатшим та успішнішим буде весь рік.

15 квітня народний календар також відзначає Полікарпів день, так само званий у народі і серед торговців Бариш-день. Його святкували дуже старанно, щоб не упустити весь прибуток протягом усього року.  У цей день спостерігали за поведінкою птахів: крик деркача віщував хороший урожай влітку, а якщо раніше кричав перепел — до хороших хлібів і траві на луках.

У цей день було прийнято ганяти ворон, щоб вони не підлітали до хат. Вірили, якщо птах каркне — накличе безхлібицю. З 15 квітня зазвичай перебивалися із хліба на квас.

Прикмети дня:

  • якщо лід на річці тоне – це до важкого року;
  • якщо лід ще не зійшов, буде поганий улов риби;
  • якщо в цей день кричать перепілки, буде хороший урожай трави і пшениці;
  • у Полікарпів день починається безхліб’я;
  • хто Бариш-день добре відсвяткує, у того весь рік буде прибуток.

Сьогодні іменини святкують: Василь, Георгій, Григорій, Юхим, Полікарп.

У багатьох країнах сьогодні відзначається Міжнародний день культури, заснований в 1996 році за ініціативою Міжнародного центру Реріхів і покликаний захищати і примножувати досягнення культури, мистецтва, науки і релігії в усьому світі.

В Україні щорічно у третю неділю квітня відзначається День довкілля. Він збігається з іншого знаменною датою – Днем екологічних знань, що святкується в багатьох країнах світу. Заходи дня присвячені виявленню та вирішенню проблем навколишнього середовища заради майбутнього всього людства.

Також в Україні 15 квітня, починаючи з 2015 року, відзначається День створення НАБУ. Національне антикорупційне бюро України – це правоохоронний орган з численними силовими повноваженнями щодо виявлення, припинення та розкриття корупційних злочинів.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев