12-річна Яна Степаненко бігтиме Бостонський марафон на протезах

news

12-річна Яна Степаненко, яка втратила ноги під час обстрілу вокзалу в Краматорську, візьме участь у Бостонському марафоні, який проходитиме 13 квітня.

5-кілометрову дистанцію дівчинка долатиме на протезах, щоб здійснити мрію захисника та продемонструвати усьому світу незламність українського народу.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Участь в Бостонському марафоні стала можливою для Яни Степаненко завдяки запрошенню американської фундації One World Strong, яка сприяє ветеранам та цивільним, постраждалим від терактів та бойових дій.

Читайте також: Безкоштовна реабілітація для ветеранів: які послуги доступні у медзакладах?

Дівчинка тренується чотири рази на тиждень: двічі у Національному реабілітаційному центрі “Незламні” (Unbroken) під керівництвом фізичного терапевта, а також двічі на велотреку та стадіоні з тренерами бігового клубу PROBIG.

Головною метою української спортсменки на цьому всесвітньо відомому заході є нагадати світу про те, що в Україні продовжується війна, і тисячі людей, як дорослі, так і діти, продовжують страждати та загинати, ампутації стають жахливим реалієм. Проте, незважаючи на це, українці залишаються непохитними.

Одним з намірів Яни в Бостоні є проведення благодійної акції. Вона збирає кошти на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта центру “Незламні”, який втратив кінцівку внаслідок війни. Дівчинка бажає, щоб і він, так само, як і вона, міг насолоджуватися можливістю бігати.

Читайте також: Цікавий weekend: за 70 км від Луцька знаходиться Парк історичної реконструкції «Оствиця»

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев