11 жовтня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 11 жовтня, свої іменини святкують Олександр, Олексій, Анатолій, Антон, Валентин, Василь, В’ячеслав, Григорій, Дем’ян, Іван, Ілля, Кирило, Марія, Марк, Матвій, Микола, Сергій, Федір, Юлія, Уляна. Крім того в цей день відзначається Міжнародний день дівчаток.

Міжнародний день дівчаток. Цей день проголосила Генасамблея ООН в грудні 2011-го року, визнавши права дівчаток. Цим днем ООН закликає зосередити увагу на тому, що цю проблему потрібно вирішити. З нею стикаються багато дівчаток. У них є право на безпеку, здоров’я, освіту і все це повинно бути якісним. І не тільки коли вони стануть жінками, а й в підлітковому і в дитячому віці. Їм потрібно допомагати реалізувати в цей період свій потенціал, дати можливість змінювати світ на краще, дозволити вибирати: ставати матір’ю, наставником, главою, підприємцем, політичним лідером або всім відразу. Тому в цей день багато держав повинні проводити заходи присвячені цій темі, а також обговорювати шляхи вирішення цієї проблеми.

Всесвітній день зору. Щочетверга відзначають Всесвітній день зору від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Дату стали відзначати, щоб залучити глобальну увагу щодо сліпоти, порушень зору і реабілітації людей, які страждають подібними порушеннями. Сьогодні проводять безліч заходів, профілактичних і просвітницьких, які спрямовані на попередження подібних хвороб. Деякі країни дозволяють безкоштовно пройти обстеження у лікаря. Людям нагадують про важливість таких перевірок, щоб вчасно визначити проблему і вилікувати її на ранній стадії.

Православні свята:

  • Преподобних схімонахa Кирила і схимонахині Марії.
  • Преподобного Харитона Сповідника.
  • Собор преподобних отців Києво-Печерських, що в Ближніх печерах спочивають.
  • Пророка Варуха.

Харитонів день

У цей день відзначається пам’ять преподобного Харитона Сповідника, який жив в 3-4 століттях в Іконії (місто в Малій Азії). За часів гонінь на християн, влаштованих імператором Аврелианом, він постраждав за віру.
На Русі вважалося, що цей день недобрий. Люди намагалися не виходити на вулицю, в гості, навіть у двір, інакше на них можуть навести порчу або наврочити. Не можна було вдома нічим займатися, вимітати сміття з дому. Це була погана прикмета. Також в цей день молоді пари приходили до відунів, щоб пригостити їх пирогом і горщиком меду. Так вони задобрювали чаклунок, щоб вони не зіпсували весілля і не наслали безпліддя.

Народні прикмети на 11 жовтня

  • Якщо осикові листя лежать горілиць – зима буде тепла.
  • Вітер змінює напрямок за годинниковою стрілкою – до туманів.
  • Шерсть дворової собаки після линьки стала значно густіше звичайного – до холодної зими.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев