Зимовий час 2020: коли і куди переводять стрілки годинника

news

Стрілки годинника на годину переводять двічі на рік: в останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.

В останню неділю жовтня в Україні годинники переведуть на зимовий час. B цю ніч, 25 жовтня 2020 року, о 4 годині стрілки годинника переведуть нa годину назад. Перехід здійснюють згіднo з постанoвoю Кабінету міністрів України № 509 вiд 13 травня 1996 року “Пpо порядок числення часу нa території України”.

Разом з Україною на зимовий час у 2020 році переходять майже всі країни Європи (крім Білорусі, Росії та Ісландії – остання не переводить стрілки лише через своє географічне положення).

Більшість сучасних пристроїв з функцією годинника здійснюють перехід з “літнього” часу на “зимовий” і навпаки автоматично, однак власники простих годинників, які не підтримують такої функції, змушені переводити годинники вручну.

До речі, комітет з питань транспорту Європарламенту проголосував за відмову від переходу на літній і зимовий час у Євросоюзі з 2021 року.

Незважаючи на всі багаторічні дискусії, коли перестануть переводити час в Україні, справа не рушить із місця. Прецедент уже був: у вересні 2011 року Рада постановила, що переведення годинників в Україні проходить в останній раз… нібито – але вже в жовтні того ж року “маховик літньо-зимового часу” запустили по-новій. І відтоді перспектив скасування зимового часу навіть не передбачається (жодного законопроекту в Раді на даний час).

0 Комментариев