Звідки беруть інформацію регіональні українські ЗМІ — дослідження

news

У 21% новин регіональних інтернет-ЗМІ джерелом інформації є прес-релізи і лише в 17% — власні кореспонденти. Такі результати моніторингу інтернет-видань у десяти регіонах України, яке провів Інститут масової інформації.

Найбільше інформації з прес-релізів отримують в Ужгороді — 42%, Чернівцях — 31% та Запоріжжі — 27%, найменше — у Полтаві (6%) та Херсоні (7%).

При цьому не використовуються взагалі як джерела інформації іноземні ЗМІ, в тому числі і російські, та анонімні джерела інформації. Лише в 1% новин джерелом інформації є очевидці, а в 2% — експерти.

Серед інших джерел інформації є також сайти офіційних структур (10%), офіційні особи (10%) та інші місцеві ЗМІ (10%). У 8% випадків ЗМІ взагалі не вказує джерело інформації, тобто в цих новинах порушений стандарт достовірності, а ще в 6% випадків джерелом інформації є соціальні мережі.

dzerela_online

Детальніше про розподіл джерел інформації в онлайн-виданнях по регіонах — на інфографіці від ІМІ.
Довідка. Моніторинг провів Інститут масової інформації за підтримки програми МАТРА Посольства Нідерландів в Україні. В рамках моніторингу досліджували джерела інформації усіх новин, що вийшли з 20 по 26 червня включно в новинній стрічці 30 регіональних інтернет-виданнях з десяти регіонів України (Вінниця: “20 хвилин”, “Вінниця-Інфо”, “Власно-Інфо”; Дніпро: gorod.dp.ua, 056.ua, 0564.ua; Запоріжжя: 061.ua,zabor.zp.ua, golos.zp.ua; Луцьк: “Волинські новини”, “ВолиньPost”, “Волинське агенство розслідувань”; Одеса: “Думская”, “Таймер”, 048.ua; Ужгород: “Закарпаття онлайн”, “Мукачево.нет”, “ПроЗахід”; Полтава: poltava.to, poltava.today, “Трибуна”; Харків: “Статус Кво”, 057.ua, “Городской дозор”; Херсон: “Херсонські вісті”, “Херсонці”, “Херсонські факти”; Чернівці: molbuk.ua, bukinfo.com.ua, pogliad.ua).

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев