Зрадники чи відомі: кого школярам показали у переліку видатних українців?

news

В українських підручниках показали видатних українців. Разом з Тарасом Шевченком і Лесею Українкою в цьому ряду стоять українські поп-зірки – Надя Дорофєєва та Дмитро Монатік. На це звернули увагу батьки в групі “Батьки SOS” на Facebook.

Вони запитали, чи не фейк це, але факт підтвердився. Дійсно, у робочому зошиті “Я досліджую світ” для другого класу школи є таке завдання – розповісти, що відомо про людей, які перебувають на фото.

У шкільних підручниках показали "видатних" українців: батьки дітей шокованіУ шкільних підручниках показали "видатних" українців: батьки дітей шоковані

Скріншот поста

Зазначимо, що ця новина в коментарях викликала небувалий резонанс. Українці відзначили, що цей зошит затверджено Міністерством освіти.

  • Це друкований робочий зошит з ЯДС, а не підручник. Але цей зошит затверджений МОН.
  • Мда, думала, що дитині не в іншому класі доведеться пояснювати, що у підручниках можуть друкувати дурню.. Думала, пізніше.
  • Чому було не згадати про Всеволода Нестайка. Чи Ліну Костенко, нашу сучасницю… А то одні з іншими взагалі не в’яжуться.
  • Думала дно. Читаю коменти – нижче постукали. Агов, люди, ви дійсно не розумієте, що ставити в один рядок Шевченка, та Монатіка – лютий треш, та ви ще поставте поруч Грушевського та Вєрку Сердючку і обговорюйте хто “дєткам більше нравиЦЦо”. Я розумію, що автори намагаються осучаснити підручники та робочі зошити, тож було б не дивно якби у завданні ми б побачили Руслану, Джамалу, Вакарчука, Скрипку, принаймні ці співаки вже нікого певний внесок в історію України. Так само як і логічно мати завдання з Шевченком, Лесею, Сковородою і нехай для багатьох другоклашок це лише зображення на купюрах, альо такі завдання заохочують принаймні поцікавитись “ху із ху”…

Деякі мами не бачать в цьому нічого поганого, пишуть, що добре, хоч не українські політики зображені на фото.

  • Що не так? Не політики. Щоб зацікавити дітей хіба погано?
  • Батьки, як ви дістали! То вам занудна застаріла програма нецікава, то істерика, що когось з них “в один ряд” поставили.

В свою чергу проект По той бік новин провів свій аналіз. за результатами якого виходить, що на фото зображений не шкільний підручник, а зошит. Зараз на сайті Міністерства освіти і науки для учнів другого класу є 11 підручників “Я досліджую світ”, школи можуть вибрати будь-який з них для навчання. Зошити для підручників не є обов’язковими, купувати їх чи ні – вирішують батьки разом з учителем. При цьому зазвичай вибирають зошити, які розроблені спеціально для конкретного підручника.

При цьому на першій сторінці зошита зазначено, що він “схвалений для використання у загальноосвітніх навчальних закладах”. Однак ким саме схвалений – не вказано.

У мережі на цю тему уже почали з’являтися перші меми:

Як ми писали раніше, дещо раніше вибухнув скандал в соцмережах через підручник 2013 року першого класу.

0 Комментариев