Зона відчуження: пожежа в Чорнобилі не вщухає навіть у дощ і підходить до сховищ радіації

news

У Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення станом на 7 ранку 14 квітня триває гасінні пожеж на території Корогодського, Детятківського, Паришівського та Денисовецького лісництв.

Державна служба з надзвичайних ситуацій  повідомляє, що горіння трав’яного настилу та лісової підстилки спостерігається окремими осередками.

Підрозділи ДСНС надають допомогу Державному агентству з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

До гасіння пожеж залучено 415 чоловік та 98 одиниць техніки, з них від ДСНС 321 чоловік особового складу та 66 одиниць техніки (в тому числі 3 літаки АН-32П та 3 вертольоти ДСНС(.

13 квітня авіатехніка здійснила 227 скиди – 538 т води.

У понеділок увечері на Київщині, над зоною відчуження, пішов дощ.

Через підпал трави пожежа у Чорнобильській зоні триває вже 10 днів і вона стає все більш масштабною та загрозливою, оскілки вогонь вже впритул підібрався до сховища радіаційних відходів “Підлісний”, що поряд із ЧАЕС.

В епіцентрі пожежі підвищився рівень радіації.

Дим від вогню суне до Києва, повідомляли 10 квітня у сюжеті ТСН.19:30. Фахівці Чорнобильської зони не заперечують, що дим від пожежі йде на південь і доходить до Києва. За розрахунками, траєкторії руху потенційно забруднених повітряних мас будуть проходити через Іванківський, Бородянський та Вишгородський райони Київської області та Київ. У ДСНС повідомляють, що радіаційний фон у Києві та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень: Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год. – допустимий фон 0,05 мР/год).

Від міста Прип’ять, куди вже дістався вогонь, до території Білорусі менше 10 кілометрів і пожежа може перейти на територію сусідньої країни.

У ДСНС повідомили, що вогонь знищив вже понад 200 га лісу. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Уже згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Згоріла територія військового міста Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль.

Чорним полотном укрито тисячі гектарів заповідної зони. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Солому й молоду траву, якою харчувалися тварини, змінили попіл та обвуглена земля. Шкоду, нанесену тваринному світу, підрахувати поки не вдалося. Через пожежу чимало тварин також втратили свої домівки.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев