ЗНО 2021 складатимуть учні дещо по-новому

news

У 2021 році випускники зможуть складати ЗНО із п’яти навчальних предметів, після школи. Зокрема, з української мови та літератури, а також окремо лише з української мови. 

Комісія УЦОЯО затвердила дві різні сертифікаційні роботи: ЗНО з української мови (ЗНО УМ) та ЗНО з української мови і літератури (ЗНО УМЛ).

Як пише mamabook.com.ua, суть нововведень у наступному:

  • Кількість часу, що відводиться на виконання завдань буде різним: ЗНО УМ — 150 хв, ЗНО УМЛ — 210 хв (раніше тест тривав 180 хвилин).
  • Структура тестів ЗНО також змінилася.

З 2021 року, якщо ви складаєте ЗНО УМ (тобто, лише українську мову), то отримаєте 2 оцінки: бал ЗНО з української мови та оцінку ДПА з української мови. Якщо ж будете складати ЗНО з української мови та літератури, то отримаєте 3 оцінки: бал ЗНО з української мови і літератури, бал ЗНО з української мови, оцінку ДПА з української мови.

Звісно, вступнику вигідніше складати ЗНО з української мови та літератури, це дозволить вступати на будь-яку спеціальність.

Проте якщо ви вступаєте до закордонного вишу, то вам достатньо ЗНО лише з української мови.

І хоча тест модифікували, результати ЗНО з української мови та літератури за 2018-2020 роки будуть чинні для вступу в 2021 році.

Наступна зміна – обов’язковим стане тестування з математики.

Ці тести також будуть дворівневими: стандартний рівень і поглиблений. Для вступу до ЗВО потрібно буде складати тести з обох рівнів.

Тест рівня стандарт розрахований на 150 хвилин, а рівнів стандарт та поглибленого — 210 хвилин.

А ще однією новинкою стане те, що з наступного року можна буде вибирати не 4, а 5 предметів.

0 Комментариев