Змінювати по батькові в україні можна від 14 років

news

В Україні дозволили змінювати по батькові з 14 років. З 14 років на зміну по батькові знадобиться згода батьків, а з 16 років дитина зможе зробити це самостійно.

Верховна Рада 3 листопада ухвалила законопроєкт № 2450, який коригує порядок зміни людиною свого по батькові.

Після набуття законом чинності особи:

  • від 16 років мають право на свій розсуд змінити прізвище, ім’я та по батькові;
  • від 14 років мають право змінити своє прізвище, ім’я та по батькові за згодою батьків;
  • від 14 років, над якими встановлено опіку, мають право змінити прізвище, ім’я та по батькові за згодою піклувальника;
  • від 14 років мають право змінити своє прізвище, ім’я та по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий із батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини тощо.

У разі якщо один із батьків не дає згоди на зміну по батькові дитини, спір може вирішувати орган опіки та піклування або суд.

Хочете змінити ім’я? Це легко – майже 9 тисяч українців вже це зробили

Раніше змінити по батькові можна було тільки в разі, якщо батько змінив своє ім’я або якщо відомості про нього як про батька дитини виключили з актового запису про її народження.

Подібний законопроєкт (№ 2018) намагалися ухвалити ще 2016 року. Але після ухвалення в першому читанні законопроєкт залишився без будь-якого руху.

На коригуванні українського законодавства наполягав ЄСПЛ, який встановив порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, оскільки положення українського законодавства, що регулюють питання зміни по батькові, сформульовані недостатньо чітко.

0 Комментариев