Жінка змогла отримати післяродові лише після втручання юристів

news

До Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Маргарита, якій було відмовлено у призначенні та виплаті допомоги при народженні дитини, у зв’язку з пропущенням строку звернення за такою допомогою.

Вважаючи відмову протиправною, юристка центру Тетяна Євчук разом з громадянкою прийняли рішення про оскарження її до суду.

Донька пані Маргарити, яка народилася на території Республіки Польща, була дуже маленькою, що унеможливлювало повернення до України, на території якої в той час було запроваджено карантин у зв`язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19. У зв’язку з цим жінка не мала змоги повернутись додому, аби своєчасно звернутись до відповідних органів за допомогою. Після повернення, вона ж відразу  звернулася до органу місцевого самоврядування із заявою про призначення допомоги з пропущенням встановленого 12-місячного строку, яке обумовлено об’єктивною неможливістю дотримання такого строку.

Так як допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам, неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу, який здійснює призначення допомоги при народженні дитини, призводить до порушення інтересів дитини.

З урахуванням обставин, зазначених вище, та дослідження письмових доказів у справі, рішенням Волинського окружного адміністративного суду позовні вимоги клієнтки задоволено повністю. Зобов’язано відповідача призначити та виплатити жінці допомогу при народженні дитини.

0 Комментариев