Збір та продаж черемші карається штрафом

news

В рамках операції «Збережемо первоцвіти» звертаємо увагу на таку ранню весняну рослину, як черемша.

Після затяжної зими організм так і вимагає вітамінів, хочеться свіжої, а не “анемічної” тепличної зелені. Своя зелень ще ледь-ледь прокльовується серед розсадних горщичків, тому кожну весну починається несанкціоноване полювання на черемшу, або ведмежу цибулю. Ця сама рання “салатна” рослина c легким присмаком часнику вже починає пробиватися із землі і скоро щосили зазеленіє. На продуктових ринках вже можна зустріти продавців з пучками цієї рідкісної рослини.

 

У Волинській області є, хоч і нечисельні, але великі природні плантації черемші. І туди спрямовуються збирачі. Все б нічого, та ось тільки ведмежа цибуля занесена в Червону книгу України, отже, збирати її по лісах категорично заборонено.

Самовільне збирання черемші карається штрафами від 510 до 1700 гривень, окрім того – 62 гривні за одну рослину (!) з конфіскацією рослин, а бути пійманими на незаконному промислі дуже легко, адже всі місця зростання черемші добре відомі і знаходяться під наглядом природоохоронних служб.

Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Втім, вже як повелося, збирачів рідкісної рослини ніякі санкції не зупиняють, оскільки черемша в цю пору – дуже ходовий товар, що дає непоганий прибуток. Хитрі ділки навіть наймають “сезонних працівників” з числа місцевих жителів, ведмежу цибулю вивозять сумками і цілими мікроавтобусами, а потім фасують і продають на ринках.

І хоча за знищення первоцвітів передбачені чималі штрафи, попит породжує пропозицію.

Автор статті: Олійник Олеся

0 Комментариев