Заступник мера Луцька: У тролейбусах розкрадають тисячі гривень за день

news

Депутати Луцької міської ради не бачать необхідності вводити електронний квиток на Луцькому підприємстві електротранспорту. Вони не розуміють, яким чином це покращить фінансовий стан ЛПЕ.

Про це йшлося вчора, 23 червня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Представник ЛПЕ представив програму розвитку підприємства на 2016-2020 роки. Основний акцент у цій програмі на запровадженні системи електронного квитка в тролейбусах.

Нагадаємо, ЛПЕ не вистачає коштів на своє функціонування, тому підприємство просить дозволу на взяття овердрафтового кредиту розміром майже один мільйон гривень терміном на рік.

Як розповів заступник міського голови Сергій Григоренко, з його особистих джерел йому відомо, що за місяць підприємство втрачає 150-200 тисяч гривень, у день це приблизно 5-6 тис грн. Ці кошти ЛПЕ могло б отримати, якби всі пасажири сумлінно б оплачували проїзд. Григоренко переконаний, що введення системи електронного квитка допоможе контролювати кошти.

1

Вартість встановлення такої системи, як повідомив Григоренко, 3,4 мільйона, однак вона дозволить контролювати не лише кошти, а й оптимізує графік роботи тролейбусів. Це дозволить в пікові години впускати додаткові тролейбуси, а відповідно і заробляти більше коштів. За підрахунками Григоренка, ця система окупиться за два роки. Досвід у запровадженні електронного квитка має уже Тернопіль. Там його запровадили ще у жовтні 2015 року і вона приносить гарні результати.

Однак депутати зацікавились, що зміниться з того, що замість кондуктора, який видає квиток, встановлять валідатор і той же кондуктор буде видавати квиток. Це не допоможе контролювати пасажирів, які не сплачують, чи навіть самого кондуктора, який спокійно може взяти гроші і не видати квиток. Взагалі, на думку комісії, це схоже на фінансову авантюру – вводити цю систему тільки для того, аби у нас були електронні квитки.

Як зауважив депутат Олександр Кравченко, це утопічний проект і викличе хвилю невдоволення при запуску цієї системи. На думку депутата, доцільніше було б просто видати квитки для пільговиків. Це обійдеться значно дешевше. Приблизно 15 гривень на один квиток. Пільговиків у місті є 50 тисяч. депутати підтримали Кравченка.

3

Депутат Григорій Пустовіт теж погодився, що єдиний результат, який принесе встановлення цієї системи – це контроль за тим, скільки їздить пільговиків. На думку Пустовіта, потрібно збільшити кількість контролерів.

Депутат Борис Смаль наголосив, що є дешевші способи порахувати, скільки їздить людей.

«Або дайте нам зрозуміти, у чому користь цієї системи, або завезіть у Тернопіль і покажіть, як там відбувається, бо незрозуміло».

Отож, комісія не підтримала програму розвитку.

2 4 5

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев