Запуск накопичувальної пенсійної системи прогнозують у Мінсополітики

news

Глава Мінсополітики спрогнозувала запуск накопичувальної пенсійної системи. Згідно наданої інформації, платити гроші в накопичувальний фонд буде зобов’язаний роботодавець, а не працівник. Добровільно обирати користування накопичувальною системою зможуть люди після 50 років

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна розраховує на ухвалення законопроєкту про накопичувальну пенсійну систему в 2021 році і на запуск системи з 1 січня 2023 року. Про це вона заявила в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера», – пише Главком.

Марина Лазебна: "Будь-яка криза загострює у суспільстві відчуття  несправедливості" - портал новин LB.ua

«Ми працюємо над тим, щоб у цьому році, у 2021 році, був ухвалений консенсусний, консолідований, компромісний закон про запровадження в Україні накопичувальної системи. Чому важливо ухвалити у 2021 році? Тому що дуже багато домашньої роботи, дуже багато потрібно зробити підготовчих робіт. Тому 2021 рік, я дуже сподіваюся, буде роком ухвалення закону, 2022 рік буде роком ухвалення всіх необхідних підзаконних актів та підготовки всієї інфраструктури», – сказала Лазебна.

А 1 січня 2023, за її словами, стане роком, коли працюючі люди, «ті категорії, які будуть визначені в законі, будуть відкладати зі своєї заробітної плати по 2% на свої накопичувальні рахунки».

Очільниця Мінсополітики додала, що добровільно обирати користування накопичувальною системою зможуть люди після 50 років. Українці до 50 років обов’язково повинні будуть користуватися накопичувальною пенсійною системою.

Лазебна зазначила, що платити ці гроші в накопичувальний фонд зобов’язаний роботодавець, а не працівник.

0 Комментариев