Закон «Про ЖКП» прискорить розвиток ринку професійних управителів

news

Закон «Про ЖКП» у взаємодії із законом 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» орієнтований на зміцнення в Україні інституту «ефективного власника». Про це йдеться у статті Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка в інтернет-виданні «Сегодня».

Про це повідомляє прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.

За його словами, документ зобов’язав управителя вести окремий облік доходів і витрат щодо кожного багатоквартирного будинку у його управлінні. «Доступ до інформації співвласникам буде вільний. Управитель надаватиме щорічний звіт про виконання кошторису. За рішенням співвласників, передбачено відкриття окремого рахунку на будинок для накопичення коштів на реконструкцію, реставрацію, проведення капремонту, технічного переоснащення спільного майна. Ці кошти є власністю співвласників і можуть використовуватися лише за цільовим призначенням», – зауважив Зубко.

За його словами, на рахунку можна буде накопичувати кошти від доходів, отриманих від здачі в оренду чи встановлення сервісу на користування спільним майном, зокрема провайдерами телекомунікаційних послуг

«У випадку укладення управителем колективного договору на надання комунальних послуг, він відкриває окремий рахунок із спеціальним режимом використання. Кошти будуть використовуватися виключно для оплати комунпослуг, щодо яких укладено договір», – наголосив урядовець.

На його думку, Закон «Про ЖКП» прискорить розвиток ринку професійних управителів. «Першим етапом було ухвалення ЗУ №417, який надав мешканцям багатоповерхівок вибір: самим обрати управителя на заміну ЖЕКам чи дочекатись управителя, якого визначить орган місцевого самоврядування», – зазначив Зубко.

На його думку, Закон «Про ЖКП» дає підстави для прийняття Кабміном Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком та врегульовує низку інших важливих питань. «У співвласників буде достатньо інструментів для вибору управителя та укладення з ним договору. Закон передбачає впровадження з 2019 року професійної атестації управителя, або щонайменше одного фахівця, що працює в його штаті, за професією менеджер (управитель) житлового будинку», – зауважив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що ухвалені закони не забороняють і надалі користуватися послугами ЖЕКів, які можуть ставати управителями. «Нововведення стимулюватиме ЖЕКи підвищувати якість послуг, аби утриматись на ринку на рівні з приватними управителями», – наголосив Зубко.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев