Захист домігся справедливого суду для волинського бійця

news

Апеляційний суд Волинської області відхилив апеляцію військової прокуратури Західного регіону та залишив в силі ухвалу першої інстанції, якою обвинувальний акт щодо воїна 51-ої ОМБР Віктора Котика повернули прокурору.

Про це повідомляє Вголос.

Так, у судовій залі правозахисник 51-ої ОМБР Василь Нагорний наголосив, що прокурор у апеляційній скарзі не навів факти, які б підтверджували порушення, тому просив відхилити скаргу. До того ж,  Віктору Котику вручали лише копію обвинувального акту і не в присутності захисника. Василь Нагорний каже, що бійця треба було спершу направити на психологічну експертизу, оскільки він отримав закриту черепно-мозкову травму, контузію і посттравматичний синдром.

«Знову сумнозвісне самовільне залишення частини, по якому на даний час проходить ще добра тисяча бійців 51-ої ОМБР. Випереджаючи запитання: ні, як і інші, не на Сході він залишив частину. На Сході, цей боєць виконав свій обов’язок, під Іловайськом розбив зі своїм підрозділом колону ворога, отримав контузію, потрапив в полон, повернувся, справедливо нагородили, а коли діло дійшло до реабілітації та лікування, то він став нікому не потрібний», – зазначає правозахисник.

Військовий прокурор в апеляційній скарзі просив повернути справу на судовий розгляд, а не на стадію підготовчого засідання та досудового розслідування, натомість правозахисник просив залишити ухвалу суду першої інстанції без змін, аби військова прокуратура повторно, але справедливо розслідувала справу.

«Вперше хочу подякувати військовій прокуратурі. Завдяки вашій апеляції маємо прецедент, маємо чіткі настанови апеляційного суду, як скурпульозно і чітко, дотримуючись вимог КПК, потрібно розслідувати провадження по всім бійцям 51-ої ОМБР, а не штампувати угоди на підставі одного рапорту з військової частини. Можливо, тоді з’ясується, що бійці не винні, а винні ті, хто по прибутю відпустив їх додому «до дзвінк» та забув надати медичну і психологічну допомогу… А ще апеляційний суд нагадав, що бійці мають право на захист від першого виклику до слідчого!», – додає Василь Нагорний.

У підсумку суд вирішив відхилити апеляційну скаргу військової прокуратури, оскільки право на захист Віктора Котика таки було порушено. Окрім того, в обвинувальному акті, який видали воїну, не вказали час, місце, мотиви ймовірного злочину, що йому інкримінують, не вручили копії матеріалів справи та здійснювали процесуальні дії без захисника.

21 вересня Володимир-Волинський міський суд задовольнив клопотання адвоката Василя Нагорного та повернув обвинувальний акт у справі бійця з Волині, який пройшов «Іловайський котел», назад у прокуратуру. Однак, попри це, військова прокуратура подала апеляцію.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев