За копачів бурштину візьмуться бійці полку Дніпро-1

news

Оперативна група полку “Дніпро-1” прибула до Сарненського району Рівненщини, звідки останнім часом надходять повідомлення про масовий нелегальний видобуток бурштину. Цю інформацію підтвердив новопризначений керівник Нацполіції в області Сергій Князєв. 

Про це пише “ВВС Україна”.

Він також зазначив, що незаконний промисел налагодили “не без участі правоохоронців” – про це розповіли селяни, яких наймають для допомоги у видобутку.

“Спочатку люди тікали, потім підійшли чоловіки. Скаржилися на правоохоронців, причетних до незаконного промислу”, — розповів пан Сергій Князєв після виїзду на місце копання бурштину.

“Ми створимо план боротьби з незаконним видобутком для кожного силового підрозділу”, — додав він і пообіцяв викрити організаторів промислу, а також тих, хто “провокує людей на сутички з поліцією”.

Минулого тижня під час таких сутичок із застосуванням бронетехніки у Сарненському районі постраждали 10 правоохоронців і кілька місцевих жителів.

З приходом весни місцеві активісти дедалі частіше повідомляли про масовий видобуток із застосуванням мотопомп. На початку березня українські прикордонники зафіксували на місцях незаконного промислу роботу екскаваторів.

У зв’язку з ситуацією, що склалася, голова Рівненської обласної адміністрації Віталій Чугунніков попросив міністра внутрішніх справ Арсена Авакова ввести до північних районів області Нацгвардію.

Бурштин

Нелегальний видобуток. Рівненський журналіст Дмитро Леонтіюк нещодавно зробив селфі на тлі старателів

Однак командувач Національною гвардією Юрій Аллеров виступив проти залучення військових для припинення нелегального видобутку бурштину: “Там перебувають наші громадяни, і вони не зі зброєю, а з лопатами…”.

На його думку, поліція може самостійно впоратися з проблемою.

“Дніпро-1” – це полк патрульної служби поліції особливого призначення, який створили у квітні 2014 року у Дніпропетровській області. Його першим командиром був нині депутат парламенту Юрій Береза.

0 Комментариев