З’явився перший тактильний макет Луцького замку [ФОТО]

news

Сьогодні в рамках проекту «Доторкнись до свого міста» на Замковій площі було відкрито перший тактильний бронзовий макет замку Любарта.

 

“Луцьк – місто із величною історією та потужною духовною енергетикою. Це місто має надзвичайно цінний історичний спадок, який потрібно бачити. Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку в його історії як міста, доступного для всіх”, – зазначила Катерина Теліпська у вступному слові.

Завдяки бронзовій копії Луцького замку у незрячих людей з’явилася можливість відчути руками і отримати уяву про архітектурну форму, тактильно вивчити особливості архітектурного стилю, і, за допомогою шрифта Брайля, самостійно прочитати коротку довідку про Замок Любарта.

Макет виконано у масштабі 1:200, його висота разом із постаментом 130 см.

Авторами макету є скульптори з м. Тернопіль – Дмитро Мулярчук та Володимир Кріса, які мають досвід у створенні подібних макетів.

“Це лише перший макет історичних будівель нашого міста, і таких надалі буде ще багато. Я переконаний, що ми дійсно дійдемо до того, аби Луцьк став столицею доступності для людей із фізіологічними порушеннями. Відтепер лучани та гості міста із порушеннями зору на дотик зможуть пізнати наш Луцький замок”, – зазначив Ігор Поліщук.

0 Комментариев