З квітня в Україні може вирости тариф на передачу електроенергії

news

Нацкомісія, що здійснює регулювання енергетики та комунпослуг (НКРЕКП) на своєму засіданні 17 лютого схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії для ПрАТ «НЕК «Укренерго» з 1 квітня з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год або на 7,5%. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 17 лютого.

«Це схвалення. Усіх запрошуємо до обговорення. Якщо хтось бачить інші джерела або неточності, або якісь можливості щодо оптимізації тарифу, ми з готовністю співпрацюватимемо абсолютно з усіма сторонами. На сьогодні це 316,08 грн/МВт-год», – заявив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Згідно з обґрунтуванням про схвалення проекту відповідної постанови НКРЕКП, підставою для підвищення тарифу на передачу е/е для НЕК «Укренерго» на 2021 рік стало включення в його структуру додатково 1,495 млрд грн витрат на виплату відсотків з 10,25 млрд грн кредитів держбанків, залучених оператором системи передач (ОСП) для розрахунків з ДП «Гарантований покупець» («ГарПок»).

Водночас Нацкомісія відмовилася включити в тариф, за пропозицією «Укренерго», 11,350 млрд грн дефіциту коштів у 2021 році на фінансову підтримку «ГарПоку» в рамках ПСО для розрахунків із «зеленою» генерацією.

Нацкомісія аргументувала своє рішення тим, що кошти в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел» можуть бути включені до Державного бюджету України до кінця 2021 року.

«Поки ми не включаємо як мінімум 20% суми до тарифу «Укренерго», але відсотки я не бачу можливості не включити», – констатував Тарасюк.

Чинний тариф на передачу електроенергії для ПрАТ «ДП «Укренерго» розміром 293,93 грн/МВт-год був встановлений постановою НКРЕКП №2353 від 9 грудня 2020 року.

0 Комментариев