З електронним паспортом з мобільного додатку «Дія» за кордон не виїдеш

news

Державна прикордонна служба спростовує інформацію про те, що з 1 червня українці нібито зможуть виїхати за кордон, користуючись електронним паспортом з мобільного додатку «Дія» замість звичайного закордонного паспорта.

Такі новини днями поширювались у низці інформаційних ресурсів, але така інформація не відповідає дійсності, повідомляє пресслужба ДПСУ.

За словами прикордонників, напередодні ряд сайтів написали, нібито «від першого дня літа при поїздках за кордон наші громадяни можуть подавати e-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія», скориставшись для цього однойменним мобільним додатком».

Державна прикордонна служба звертає увагу, що 15 квітня уряд справді ухвалив постанову про застосування електронних паспортів із додатку «Дія». Згідно з нею, за наявності електронного паспорту українців зможуть обслужити в банку, лікарні, бібліотеці, готелі, торгових точках і на пошті. З електронним паспортом також можна проголосувати на виборах і подорожувати літаком та поїздами у межах України.

«Однак жоден із пунктів Порядку застосування, визначених Постановою, не передбачає можливості пред’явлення е-паспорта для виїзду за кордон власне під час перетину державного кордону і проходження процедур оформлення зокрема», – наголошують прикордонники.

У відомстві просять громадян користуватись для цих цілей паперовими документами.

0 Комментариев