З 1 травня українцям проведуть індексацію пенсій

news

Кабінет міністрів встановив коефіцієнт індексації пенсій – з 1 травня виплати пенсіонерам повинні підвищити на 11%.

Планова індексація пенсій у 2020 році пройде з 1 травня, а коефіцієнт перерахунку пенсій складе 1,11. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №251 від 1 квітня “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремих категорій населення у 2020 році”, яка оприлюднена на Урядовому порталі.

Згідно з постановою, у 2020 році перерахунок пенсій проводиться з 1 травня відповідно до закону” Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та постанови Кабміну від № 124 від 20 лютого 2019 року.

Перерахунок “проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11”.

При цьому у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Крім того, з 1 травня 2020 у разі, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

0 Комментариев