Юридичний порадник: Як не отримати штраф декілька сотень тисяч за євробляху, здану на шрот

news

На сьогодні в Україні за різними оцінками перебуває з порушенням строку вивезення щонайменше півмільйона «євроблях». Значна частина з ввезених «євроблях» здані на шроти, перепродані на території України іншим громадянам тощо.

При цьому, існує хибна думка, що якщо автомобіля вже не має, то й штрафу не буде. Проте така думка є хибною!
Ввезені в Україну в режимі транзит автомобілі з іноземною реєстрацією можуть перебувати в Україні не більше 10 днів. При цьому, ці автомобілі не можуть використовуватися з жодною іншою метою, крім транзиту, та мають бути вивезені з України.

Використання таких автомобілів іншим способом, ніж їх вивезення за межі України, кваліфікується за статтею 485 Митного кодексу – протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги.

Якщо ж громадянин здав такий автомобіль на шрот чи продав, то на нього може бути накладений штраф за статтею 485 Митного кодексу у розмірі 300% несплачених митних платежів, який сягає ДЕКІЛЬКА СОТЕНЬ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ.

Тому для того щоб не отримати цей штраф власник ввезеного в режимі транзит автомобіля повинен знайти цей автомобіль, викупити його назад і вивезти за межі України.

В інакшому випадку такий громадянин може сплатити штраф у сумі, яка дорівнюватиме вартості трьох аналогічних «євроблях».

Юридична консультація надана – юридичною компанією «Дорожній Адвокат»

0 Комментариев