Європарламент вимагає створити “чорний список” ісламістів

news

Повідомляє korrespondent.net

Після кривавих терактів в Парижі 13 листопада, що забрали життя 130 осіб, Європейський парламент у середу, 25 листопада, ухвалив резолюцію із закликом до посилення координації роботи спецслужб країн ЄС для кращого протистояння терористичній загрозі в Євросоюзі.

Як повідомляє прес-служба Європарламенту, парламентарі у цьому документі наголосили на необхідності значно вдосконалити механізм обміну інформацією. Для цього вони насамперед вимагають від Ради ЄС створити єдиний “чорний список” ісламістів та розробити єдині критерії ідентифікації так званих “іноземних бійців” – осіб, які мають досвід участі в бойових діях за кордоном. Осіб, внесених до такого списку, європарламентарі пропонують тримати під постійним наглядом служб безпеки, а у разі їхнього повернення на територію ЄС – притягати до кримінальної відповідальності.

Крім того, резолюція пропонує запровадити “обов’язкові та систематичні” перевірки на зовнішніх кордонах Євросоюзу та не допускати виїзду потенційних ісламістів за межі ЄС. З цією метою пропонується конфісковувати у них паспорти для виїзду за кордон та заморожувати банківські рахунки.

Посилити міжкультурний діалог у школах

З іншого боку, депутати у Страсбурзі наголошують на необхідності боротися із першопричинами легкої радикалізації мусульманської молоді, що проживає в країнах ЄС. У школах має бути посилено міжкультурний діалог. Радикальні ісламісти, які відбувають тюремне покарання, мають сидіти окремо від інших в’язнів.

У ході дебатів глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер наголосив, що в перспективі Євросоюзу не обійтися без збереження та обміну даними авіапасажирів, у тому числі на внутрішньоєвропейських рейсах. За його словами, “очевидно, що це повинно відбутися, навіть якщо з цього приводу існують чималі сумніви”, цитує агентство epd.

Глава Єврокомісії також додав, що буде внесено законопроект про охорону зовнішнього сухопутного кордону та узбережжя ЄС, а також посилено законодавство щодо володіння вогнепальною зброєю.

Джерело: Українська служба DW

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев