Якими мають бути весільні келихи: правила вибору

news

Келихи! Без них неможливо уявити жодне весілля. Та й не потрібно! Адже келихи являються окрасою весільного столу. Саме з них новоспечене подружжя п’є шампанське, вимовляючи перший тост. Їх використовують для фотосесій і зберігають як пам’ять про щасливий день на протязі багатьох років. То які келихи повинні бути на весіллі?

Насправді, асортимент келихів сьогодні просто вражає. Вони бувають різних форм, розмірів, їх виготовляють з різних матеріалів. Що стосується весільних келихів для молодят, то тут варто звернути увагу на спеціальні набори, оздоблені святковим декором. Зазвичай такий посуд призначений для вина чи шампанського. Весільні келихи традиційно мають видовжену форму, у вигляді тюльпану. Крім цього, не меншою популярністю користуються і весільні келихи з розширеним верхом, виготовлені зі скла, кришталю чи кришталевого скла.

Які ще келихи потрібні на весіллі?

З келихів на весіллі п’ють не тільки наречені, а й гості. Тут варто подбати про правильну розстановку та підбір посуду відповідно до переліку напоїв, які стоять на столах. На що звернути увагу, обираючи такі келихи?

  • Призначення. Якщо для білого вина варто обирати більш витягнуті келихи, звужені догори, то для червоних вин були створені такі види посуду, як бургундія та бордо. У свою чергу, шампанське наливають у три види вишуканих бокалів, серед яких: фужери, креманки та тюльпани. Окремо виділяють келихи для коктейлів (маргарита, мартінка, шот), бокали для іспанського хересу, для білих солодких і напівсолодких вин сотерн та невеличкі бокальчики для кагору.
  • Зовнішній вигляд. Для того, щоб келихи на столах не відволікали, краще надати перевагу більш класичним варіантам зі скла. Коштують вони дешевше, ніж кришталь, і виглядають сучасніше. Значний асортимент таких келихів можна знайти в інтернет-магазині «Світ посуду».
  • Чи обов’язково мати всі види келихів на весільному столі? Ні! Для того, щоб не загромаджувати стіл, більшість ресторанів ставлять один келих для вин та шампанських та окремий посуд для міцніших напоїв і води.

Як правильно користуватися келихами?

Вживання вина, шампанського – це цілий процес, якому професійні сомельє приділяють особливу увагу. Знати всі ці деталі нареченим та гостям не обов’язково. Однак, варто пам’ятати, що тримати келих з вином варто не за купол, а за ніжку, аби не залишити відбитків та не перегріти напій. До того  ж, насолоджуватися такими напоями варто поступово – так процес виглядатиме більш естетично. Ну і не забувайте придбати запасні весільні келихи на випадок непередбачуваних ситуацій.

0 Комментариев