Які спеції можна виростити на підвіконні

news

Зовсім необов’язково бути запеклим фермером, щоб вирощувати на підвіконні ароматні трави. За більшістю з них легко доглядати (просто не забувати полити), а деякі, такі як м’ята, є настільки живучими, що не бояться випробувань господарською недбалістю. Навіщо вам трави? По-перше, це гарно. По-друге, свіжі спеції надають вишуканих ноток будь-якій страві та надзвичайно добре пахнуть, справляючись із завданням освіжувача повітря. Окрім того, міні-городи сьогодні в тренді.

Почніть занурення у модне садівництво з невибагливих трав, які чудово почуваються у невеликих горщиках і не потребують надмірного піклування, за виключенням регулярної подачі води до рослини.

Базилік

Можна опанувати проект з нуля, купивши пакет насіння, або придбати розсаду. На додачу доведеться витратитися на горщик / ящик для рослин і пакет плодючого грунту, куди розсаду слід пересадити, а потім виставити на підвіконня, бажано на південному або західному боці, оскільки базилік полюбляє рости під дією тепла і прямого сонячного проміння. Майте на увазі, що ця трава зберігає їстівну молодість лише протягом декількох тижнів, перш ніж стеблини починають грубіти, перетворюючи спецію на деревце. Як використовувати пряність? Просто відривати листочки і додавати до салату капрезе з моцарелою та помідорами або нащипати жменю або декілька і приготувати домашній песто.

Базилік

М’ята

Ця трава асоціюється зі свіжістю, що завжди приємно, особливо на кухні або у ванній. М’ята швидко розростається – тримайте процес під контролем: регулярно прищеплюйте верхівку, коли рослина досягне висоти 20-25 см, спрямовуючи її енергію в густину та привабливість, а вже яскравості м’яті не бракує. Спеція любить вологий грунт і помірне освітлення (напівтінь також підійде), її легко вирощувати і важко загубити. Для кулінарних експериментів підійдуть і стеблини, і листя – додавайте їх у чай, розминайте в мохіто, подавайте пряність до баранини, кришіть у салати та десерти.

М’ята

Орегано

Кузина м’яти, пікантна спеція, вона ж орегано, додасть середземноморської нотки у томатний соус до піци, рагу, маринади, страви з курки та багато чого іншого. Інструкції з вирощування схожі на попередні: не дозволяйте грунту висохнути та переконайтесь, що рослина забезпечена світлом. Майте на увазі, що свіже листя орегано є ніжнішим, ніж сухе – краще додавати пряність наприкінці приготування страви, щоб зберегти аромат.

Орегано

Петрушка

Вибирайте сорт, який більше подобається – кучерява петрушка пбо італійська з пласкими листочками. Обидва види трави вирощуються у глибоких горщиках зі збагаченим грунтом і краще почуваються там, де світліше і куди частіше зазирає сонячне проміння. Якщо наважились не непростий шлях, розпочавши з насіння, спочатку замочіть його у теплій воді, щоб проклюнулися паростки. Пласка петрушка краще у якості спеції, а кудрява чудово справляється з головною роллю в салатах, але вони взаємозамінні. Спробуйте страву на смак, поступово додаючи пряність, щоб досягти аромату потрібної інтенсивності. Трава доповнить багато рецептів, але, якщо ви дійсно хочете похвалитися тим, що у вас виросло, приготуйте салат табуле, де ця спеція відіграє роль ключового інгредієнту.

Петрушка

Цибуля-шніт

Польова цибуля, сибулет, різанка, або шніт-цибуля, успішно виконує соло в салатах, гарнірах, надає м’якої пікантності омлетам, супам, сендвічам. Перед посівом трави насіння потрібно замочити у воді приблизно на добу, а контейнер з перспективним врожаєм розмістити біля вікна з південного боку. Не забувайте про регулярне поливання рослини і потурбуйтесь про дренажну систему під грунтом. Для кухонних потреб зрізайте стрілки ножицями, не забуваючи залишити принаймні 5 см, щоб цибуля змогла відновити ріст. До речі, така цибуля вміє цвісти, нагадуючи у цей чарівний період маленьку хризантему або велику конюшину на довгій стеблині.

Цибуля-шніт

Кінза

Коріандр (або кінза) у процесі росту набуває довгого, волокнистого коріння, тому рекомендується садити рослину у горщик або контейнер глибиною не менше 25-30 см з дренажною системою, щоб контролювати кількість води, яка надходить. Цій траві потрібні вологий грунт і сонечко зранку, а вдень, коли воно набирає потужність, бажане непряме світло. Щоб спеція повною мірою розкрила смак і аромат, почекайте, доки рослина витягнеться хоча б до 15 см – окрім інших переваг, листя не буде гірчити. Що стосується приготування, знаючи особливості та силу цієї пряності, використовуйте її економно, щоб не затьмарити смак страви.

Кінза

Корисні поради

  • Ваш міні-город потребує найбільш сонячного місця у квартирі (наприклад, біля вікна, що виходить на південний бік), оскільки більшість трав люблять ніжитись під теплим промінням. Якщо доступ до природного світла обмежений, інвестуйте у спеціальні світлодіодні лампи для вирощування рослин.
  • Використовуйте горщики / ящики з хорошою дренажною системою. Якщо вам дуже подобаються гарні кашпо без дірок у дні, посадіть розсаду в дренажний контейнер меншого розміру, а потім помістіть рослину і декоративний горщик.
  • Садіть різні трави у окремі горщики, щоб легше доглядати, оскільки у кожна спеція має свої потреби щодо поливання та сонячного світла.
  • Не перестарайтеся з добривами, це може вплинути на смакові якості трав – не в кращий бік.

Горщики з травами

 

 

 

Джерело

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев