Які результати принесла поїздка волинського губернатора в Київ?

news

Минулого тижня два дні поспіль, 12 та 13 січня, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик працював у Києві: зустрічався з керівництвом поважних відомств та міністерств, спілкувався на актуальні для області теми й доносив позицію та пропозиції волинян із того чи іншого приводу. Наскільки результативним виявилося чергове робоче відрядження? Про це Володимир Петрович поінформував сьогодні, 18 січня 2016 року, під час оперативної наради.

Підтримка для освіти

Початок року календарного та фінансового визначає головну тему для розмов – бюджет. Відтак, саме про формування головного фінансового документа та загалом про міжбюджетні відносини говорив Володимир Гунчик із заступником міністра фінансів Романом Качуром. За загальною фразою  – конкретні й важливі для волинян питання.

– Є низка питань та пропозицій від райдержадміністрацій, райрад, сільських та селищних рад, які прохав врахувати, – зауважив голова облдержадміністрації. – Мова – про передачу повноважень щодо фінансування закладів професійно-технічної  освіти, пільговий проїзд, надходження субвенції з Державного бюджету на придбання шкільних автобусів, харчування учнів перших – четвертих класів.

Відтак, зрозуміло (і про це також говорили під час останньої селекторної наради, що відбувалася за участі представників усіх регіонів України та під керівництвом Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка), що на часі – реформа професійно-технічної освіти. З огляду на це Володимир Гунчик доручив своїм заступникам та профільним структурам готувати програму розвитку професійно-технічної освіти, аби в подальшому передати її на розгляд сесії обласної ради. Визначив і конкретні терміни: до завершення першого кварталу 2016-го документ повинен бути готовий. Окрім того, освітянам доведеться провести паспортизацію закладів, аби чітко окреслити реальний стан справ.

– Найближчим часом звернемося до Міністерства освіти із пропозицією передати майно з балансу на баланс, – повідомив голова облдержадміністрації. – Разом і тим зрозуміло, що в першому кварталі нам доведеться фінансувати профтехосвіту. Тому прошу всіх ставати до роботи.

Доведеться попрацювати також, аби отримати для області шкільні автобуси. Варто нагадати, ще наприкінці 2015-го Володимир Гунчик лобіював питання. Як результат – через освітню субвенцію із Державного бюджету для волинян готові виділити 27 млн грн. Ще стільки ж доведеться шукати власного ресурсу на умовах співфінансування. А за пропозицією Володимира Петровича у Мінфіні погодилися внести зміни до процедури розподілу згаданої субвенції, аби автобуси потрапили до тих навчальних закладів, до котрих діставатимуть учні, котрі раніше навчалися у малокомплектних школах.

Волинському офісу великих платників податків бути

Крапки над «і», здається, остаточно вдалося розставити. А відтак податки, які сплачували місцеві підприємства-гіганти, залишаться на Волині. І, варто зауважити, то – немалі суми.

Вже кілька разів поспіль Володимир Гунчик зустрічався із керівником Державної фіскальної служби України Романом Насіровим із одного приводу: облаштування офісу великих платників податків у Луцьку, позаяк минулоріч майже два десятки підприємств перевели на обслуговування до львівського офісу й, відповідно, відрахування «пішли» з області.

– Вдалося домовитися, що в січні у Луцьку відкриємо офіс, – розповів голова облдержадміністрації. – Прошу волинських фіскалів щоденно інформувати мене про те, як відбувається підготовка приміщення до відкриття. Максимальний термін – 27 січня. Тож часу зосталося зовсім небагато. До речі, спрямував Роману Насірову офіційний лист із пропозицією спільно відкрити луцький офіс великих платників податків.

Шахти і дороги: тактика і стратегія

Традиційно у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України Володимир Гунчик із тамтешнім керівництвом обговорював перспективи роботи волинського вугільного басейну та місцевих копалень. Варто наголосити, що наприкінці січня у міністерстві презентуватимуть проект розвитку 10-ї «Нововолинської» та реорганізації «Бужанської» і 9-ї. Відтак, адміністрації згаданих копалень та кураторам галузі в ешелонах виконавчої влади доведеться прискорити відповідну роботу.

Є про що сказати й за результатами зустрічі керівника найвищої виконавчої гілки влади краю із Геннадієм Зубком.  Головне – пропозицію волинян щодо використання коштів державного фонду регіонального розвитку не відкинули. А пропонують краяни залишок фінансування, що зостався з попереднього року, таки спрямовувати на завершення об’єкта цьогоріч. Справа за малим – прискорити процес прийняття постанови Кабміну і запустити процедуру фінансування через ФРР найпізніше у квітні. Для порівняння, у 2015-му кошти почали надходити аж у кінці серпня, а відтак і виникли проблеми з освоєнням.

Окрім того, Володимир Гунчик поінформував Віце-прем’єр-міністра про реалізацію інфраструктурних проектів – доріг «Луцьк – Львів» та «Ковель – Жовкла». Щойно влагодять справи із тендерними процедури й дозволять погодні умови, волиняни візьмуться до роботи. Окрім того, представники виконавчої гілки влади докладають максимум зусиль, аби відновити ремонт траси «Ковель – Ягодин». Загалом у бюджетах різних рівнів на волинські дороги заплановано передбачити 100 млн грн.

0 Комментариев