Як змінився склад виборчих комісій у другому турі виборів у Луцьку

news

Персональний склад дільничних виборчих комісій у Луцьку, сформований Луцькою міською виборчою комісією відповідно до постанови № 73 для повторного голосування з виборів Луцького міського голови, змінився лише на 25 % у порівнянні зі складом ДВК, утворених рішенням  цієї ж ТВК №29  для проведення місцевих виборів 25 жовтня.

Таку інформацію отримали на основі аналізу додатків до відповідних постанов, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Проаналізували кадровий склад дільничних виборчих комісій, сформованих Луцькою міською виборчою комісією для проведення виборів 25 жовтня 2015 року і повторного голосування, що відбудеться 15 листопада 2015 року. Відповідно до отриманих даних, у Луцьку в новоутворених дільничних виборчих комісіях працює 74,4% голів, заступників, секретарів та членів ДВК, які здійснювали відповідні повноваження на виборах 25 жовтня.

Нагадаємо, що право подання кандидатур до складу ДВК відповідно до ч. 1, Ст. 23 Закону України «Про місцеві вибори» мали місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання; місцеві організації політичних партій, кандидатів у депутати від яких зареєстровано в багатомандатних виборчих округах; кандидати у депутати в одномандатних виборчих округах та кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

Новий склад дільничних виборчих комісій для проведення повторного голосування з виборів Луцького міського голови 15 листопада 2015 року був сформований, відповідно до ч. 8, Ст. 87 Закону «Про місцеві вибори», за поданням кандидатів на посаду міського голови Миколи Романюка та Олександра Товстенюка. Обидва кандидати до своїх подань для формування складу ДВК включили осіб, які працювали у першому турі за поданням різних політичних партій та інших кандидатів.

Зокрема, до подання від кандидата на посаду Луцького міського голови Миколи Романюка включено 88,7% членів виборчих комісій, які виконували відповідні повноваження під час виборів 25 жовтня. Серед них: 9% осіб, які працювали за поданням Миколи Іванюка, 8,6% – за поданням Олександра Кралюка, 7,9% – за поданням Володимира Кучера, 8,7% – за поданням Оксани Марищук, 0,5% – за поданням Олександра Товстенюка, 1,9% – за поданням політичної партії «Батьківщина», 0,3% – за поданням «Свободи», 19,7% – за поданням «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», 0,2% – за поданням Партії Пенсіонерів України, 0,3% – за поданням «Громадянської позиції», 0,6% – за поданням «Об’єднання «Самопоміч», 8,7% – за поданням «Опозиційного блоку», 11,6% – за поданням Радикальної партії Олега Ляшка та 1,4% – за поданням «Народного фронту».

0 Podannja Romanjka

В подання кандидатур для формування складу ДВК від кандидата на посаду Луцького міського голови Олександра Товстенюка включено майже 60% голів, заступників, секретарів та членів комісій, які працювали за поданням від інших кандидатів та політичних партій під час виборів 25 жовтня 2015 року. Так, під час другого туру виборів у Луцьку відповідні повноваження у складі ДВК за поданням Олександра Товстенюка будуть виконувати: 0,2% осіб, які працювали під час виборів 25 жовтня за поданням Миколи Іванюка, 0,3% – за поданням Олександра Кралюка, 0,6% – за поданням Володимира Кучера, 0,5% – за поданням Оксани Марищук, 0,2% – за поданням Миколи Романюка, 3% – за поданням політичної партії «Батьківщина», 1,1% – за поданням «Свободи», 8,3% – за поданням Народного Руху України, 0,6% – за поданням «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», 8,9% – за поданням Партії Пенсіонерів України, 0,6% – за поданням «Громадянської позиції», 0,3% – за поданням «Європейської партії України», 1,4% – за поданням «Об’єднання «Самопоміч», 0,4% – за поданням «Опозиційного блоку», 9,7% – за поданням політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП», 2,4% – за поданням Радикальної партії Олега Ляшка, 8,9% – за поданням Української Республіканської Партії та 2,9% – за поданням «Народного фронту».

0 Podannja Tovstenjuka

Відповідно до ч. 8, Ст. 87 Закону України «Про місцеві вибори» міська територіальна виборча комісія (міста, кількість виборців у якому дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на посаду міського голови, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад дільничної виборчої комісії. Кандидати на посаду міського голови, включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, не пізніш як за вісім днів до дня повторного голосування вносять до територіальної виборчої комісії подання стосовно кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

Нагадаємо також, що Громадянська мережа ОПОРА раніше повідомляла про те, що відповідно до постанови № 73 Луцької міської виборчої комісії було утворено дільничні виборчі комісії без заступників у керівному складі. 9 листопада Луцька міська ТВК прийняла рішення про затвердження керівної посади заступника в усіх ДВК. Про таке рішення ідеться у постанові Луцької міської виборчої комісії №75.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев