Як здійснюється забезпечення правової допомоги для осіб, які перебувають у місцях несвободи

news

Система безоплатної правової допомоги працює для того, щоб кожна людина могла захистити свої права. В Україні є багато людей, які не можуть безпосередньо звернутися до центру правової допомоги, для захисту порушених прав чи отримання кваліфікованої юридичної консультації. Це, зокрема, такі особи, як особи з інвалідністю, громадяни які проживають у віддалених селах та містечках, ветерани війни та особи які перебувають у місцях несвободи.

Одним з пріоритетних напрямків роботи фахівців системи БПД є консультування осіб, які перебувають у місцях несвободи, оскільки такі особи не мають фізичної можливості відвідати центр для отримання потрібної консультації.

Центри безоплатної правової допомоги, співпрацюючи з керівниками місць несвободи, виправних центрів, організовують онлайн консультування  та виїзні пункти консультування на місцях для осіб, які перебувають у таких місцях.

 

Так, 23 липня 2021 року  в.о. директора Луцького місцевого центру з надання БВПД Алла Климюк спільно з начальником відділу «Маневицьке бюро правової допомоги» Наталею Зорею провели правопросвітницький захід на тему: «Права і обов’язки ув’язнених та засуджених осіб» на базі Державної установи «Маневицька виправна колонія (№42)».

Під час  проведення заходу були надані консультації засудженим з таких питань:

  • оскарження батьківства;
  • виготовлення паспорта громадянина України;
  • перегляду вироку суду за нововиявленими обставинами.

По завершенню заходу, присутні представники системи правової допомоги та представники колонії дійшли спільної думки, що даний захід зробив свій внесок у свідомості охоплених проведеною роботою засуджених, оскільки це забезпечило роз’яснення проблемних питань у забезпеченні дотримання прав та інтересів засуджених, особливо в такий нелегкий час для держави, коли всі верстви населення потребують забезпеченням соціальними послугами.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев