Як завдяки професійним діям юристки Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги вдалось захистити біженця від затримання та примусового видворення за межі України

news

Біженці є однією з категорій, яка має право на безоплатну вторинну правову допомогу на законодавчому рівні. Досить часто партнери Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – БВПД), а саме Пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, звертаються з метою захисту зазначених вище суб’єктів. Однією із успішних практик стала справа щодо здійснення представництва у суді про примусове видворення, затримання з метою забезпечення ідентифікації та видворення за межі території України відносно громадянина Сирійської Арабської Республіки.

З листа, отриманого Луцьким місцевим центром з надання БВПД від Державної прикордонної служби, фахівцям центру стало відомо про затримання іноземця, який незаконно перетинав державний кордон з України в Республіку Польща. Іноземець потребував захисту інтересів в суді, оскільки вирішувалося питання про його видворення.

Допомагати чоловікові в місцевому центрі доручили юристці Світлані Прус, яка у судовому засіданні просила відмовити у задоволенні позову, оскільки необхідно було врахувати документи, які були отримані судом. Одним із таких документів була копія посвідки на постійне проживання, яка після перевірки Державною міграційною службою виявилась дійсною. Цікавим є те, що біженця було допущено в судове засідання, в якому слухалась справа за позовом Державної прикордонної служби до іншого іноземця в якості перекладача.

Врахувавши зазначені правозахисницею документи та керуючись законодавством України, судом було прийнято рішення у позові Державної прикордонної служби України до іноземця про затримання та примусове видворення за межі України відмовити.

Таким чином, завдяки належним професійним діям юристки вдалось захистити права та свободи іноземця.

Рішення суду – за посиланням.

0 Комментариев