Як захистити житло від блискавки?

news

За добу, 4 вересня, на Волині через грозовий розряд блискавки загорілося дві споруди. Рятувальники радять встановити на блискавкозахист.

Вчора вночі о  01.34 год. у селі Верхи Камінь-Каширського району від удару блискавки загорілася дерев’яна господарська будівля. Вогонь рятувальники приборкали через півтори години, – повідомляє УДСНС України у Волинській області.

Під ранок, о 5. 54 год., у селі Мала Глуша Любешівського району з цієї ж причини виникла пожежа у цегляній господарській споруді. Його локалізували за півгодини, а остаточно ліквідували о 8.10 год.

Вогнеборці вирішили нагадати волинянам, про захист від блискавки.

Звичайно, лихо краще попередити, тому рятувальники радять на будинках та господарських приміщеннях шляхом  встановленням системи блискавкозахисту. Ця система складається з блискавкоприймача, струмовідвода і заземлювача.

Бблискавкоприймач  – на підльоті до будинку ловить заряд блискавки, не даючи йому впасти на дах. Тоді по відвідному дроту передає струм до заземлювача, який знаходиться у землі й там гасить заряд.

Блискавка обов’язково вдарить у найвищий предмет, тому саме там варто встановити блискавкоприймачі. Варто пам’ятати, всі три складові системи  блискавкозахисту повинні добре проводити електричний струм, тому їх виготовляють із міді та сталі.

Як виглядає конструкція, що здатна захистити споруду від блискавки?

Блискавкоприймач – сталевий круглий стриень або труба з запаяним торцем (діаметр 12 мм). Він повинен встановлюватись вертикально на найвищому місці даху.  Кріплять його за допомогою дерев’яних планок. Він повинен бути на 200-1500 мм вищим за найвищу точку на даху, а площа верхньої його точкимає бути не менше 100 мм2.

До блискавкоприймача приварюється один (або кілька) напруговідвідний дріт (діаметр не менше 6 мм), який з даху по стіні спускають  до землі. Запам’єятайте, дріт не повинен торкатися легкозаймистих матеріалів (має бути від них на відстрані приблизно 25 см). Струмовідвід до стіни прикріплюють скобами. Він має спускатися стіною, що протилежна до входу в будинок.

До струмовідводу надіно приварюють заземлювач (площа зварювання повинна вдвічі перевищувати площу перерізу струмовідводу). Заземлювач закопують на глибину 1-2 м. Існує варіант, коли в якості заземлювача використовують вертикально вбитий у землю (на глибину 2-3 метри) стрижень.

Вонгеборці радять звернутися до спеціалізованих організацій, які професійно встановлять систему блискавкохахисту.

 

0 Комментариев