Як юрист Володимир-Волинського місцевого центру допоміг клієнту поновити додатковий строк для прийняття спадщини за заповітом

news

До Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Сергій, який є інвалідом ІІ групи з проханням про надання додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, мотивуючи своє звернення тим, що йому не було відомо про наявність заповіту та його змісту, який був складений його матір’ю.

Маючи намір прийняти спадщину, пан Сергій звернувся до нотаріальної контори. Проте у прийнятті заяви йому було відмовлено, у зв’язку з пропуском встановленого законодавством строку для прийняття спадщини. Клієнт підпав під категорію для надання вторинної допомоги як інвалід згідно з ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Центром було прийняте рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначено юриста Олексія Кірносова.

Зібравши всі необхідні докази та обговоривши усі питання у даній справі, була підготовлена позовна заява про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. У судовому засіданні Олексій Кірносов захищав інтереси клієнта за довіреністю, адже у зв’язку зі станом здоров’я чоловік не міг з’явитися на судове засідання.

Рішенням суду позов клієнта було задоволено. Визначено пану Сергію додатковий строк тривалістю 4 місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилась після смерті його матері. На даний момент клієнт подав відповідну заяву до нотаріальної контори.

Коментар юриста Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД Олексія Кірносова:

Що таке заповіт?
Заповіт – це односторонній правочин, який вважається дійсним після того, як заповідач в установленому порядку і в належній формі виявить свою волю. Про складення заповіту заповідач може сповістити своїх спадкоємців чи інших зацікавлених осіб, а може і не знайомити їх зі своєю останньою волею, що ніяк не впливає на дійсність заповіту.

Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини
Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом шести місяців, який починається з часу відкриття спадщини, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев