Як виписати з квартири колишнього зятя

news

До Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась пані Наталія, яка є одноособово власницею квартири з проханням допомогти їй зняти з місця реєстрації колишнього зятя.

Під час розмови з клієнткою було встановлено, що її донька більше року як розірвала шлюб з чоловіком. На даний час жінці невідоме фактичне місце проживання колишнього зятя, а тому не має можливості звернутися до останнього з проханням добровільно знятися з реєстраційного обліку її квартири. Вирішення питання зняття колишнього зятя мало для пані Наталії ряд правових наслідків. Враховуючи сьогоднішню вартість комунальних послуг, жінка не могла сплачувати їх у повному обсязі, а тому мала намір оформити субсидію. Однак через зареєстрованого колишнього зятя не змогла цього зробити.

Клієнтка підпала під категорію для надання безоплатної вторинної допомоги як особа з інвалідністю, яка отримує пенсію, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».


Юристка центру Ірина Лах, зібравши всі необхідні докази та обговоривши усі питання у даній справі, підготувала позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його прав. Крім того, у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном, власник має право вимагати усунення перешкод, зокрема, шляхом зняття особи з реєстрації місця проживання» – зазначила Ірина Лах.

Рішенням суду позов клієнтки було задоволено. Визнано колишнього зятя таким, що втратив право на користування житловим будинком.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев