Як вибрати спінінг початківцю: види та критерії

news

Ловля на спінінг — чи не найактивніший вид риболовлі, який вимагає від рибалки не тільки зосередженості та уваги, а й певних умінь. Водночас саме він приваблює більшість початківців, які не завжди навіть розуміють, як правильно вибрати якісні снасті. Саме тому ми зібрали поради щодо вибору пристрою для риболовлі, що допоможуть визначитися з оптимальною моделлю.

Універсальний спінінг: правда чи міф?

Не розуміючи особливостей спінінгової ловлі, новачки часто шукають універсальне вудилище. Однак його вибір безпосередньо залежить від завдань, поставлених перед рибалкою. Якщо необхідно, щоб прилад однаково добре працював з малою (5-10 г) та великою (близько 50 г) вагою, то однією моделлю тут точно не обійтися.

Потужний спінінг не працюватиме з низьким навантаженням та не зможе забезпечити необхідну чутливість. А якщо перевантажити легке вудилище, воно рано чи пізно зламається.

Проте є один варіант, яким можна назвати більш-менш універсальним. Це спінінговий пристрій середньої потужності (5-25 г) за умови, якщо:

 • використовуються приблизно однакові за вагою приманки (10-20 г);
 • модель має універсальну довжину (приблизно 2,3 м);
 • вудка належить до високого класу (виготовлена з високомодульного карбону та зібрана в Японії). Такі прилади забезпечують максимальну чутливість та мають довгий термін служби.

Якщо ж ідеться про короткі твічингові (до 2,1 м) або довгі джигові (2,7-3,1 м) снасті, то вони є вузькоспеціалізованими та можуть застосовуватися лише за тих умов, на які розраховані.

спінінг

Види спінінгових вудок

Першочергове значення в риболовлі має саме вудилище. За будовою розрізняють три види снастей:

 • штекерні — найбільш поширений різновид. Зазвичай представлені двоколінними моделями, але трапляються і триколінні прилади. Вони достатньо легкі, надійні та міцні;
 • телескопічні — отримали назву, оскільки за конструкцією схожі на телескоп. Мають 5-6 стикових вузлів. Вони роблять прилад важчим та знижують міцність, оскільки такий вузол — потенційне місце зламу;
 • цілісні — доволі рідкісний, але дуже надійний варіант. Оскільки вудка не має ані колін, ані вузлів, її практично неможливо зламати в процесі витягування риби. Головний недолік — складність транспортування, адже подібні прилади достатньо довгі.

Важливим показником є строй. По суті, це параболічна форма згину бланку під навантаженням. Строй впливає на закид приманки та виведення улову. Існує ціла класифікація вудок за строєм:

 • A — згинається виключно верхівка, ¼ довжини (дуже швидкий);
 • B — гнеться ¾ бланку (швидкий);
 • C — згинається верхня половина бланку (середній, половинний);
 • D — пристрій гнеться повністю (повільний, параболічний).

Чим більше згин, тим далі можна закинути наживку.

Вибираємо спінінг новачку: основні критерії

Щоб відповісти на питання, як грамотно вибрати якісну спінінгову вудку рибалці-початківцю, необхідно насамперед визначити основні фактори, що визначають необхідні експлуатаційні характеристики. До них належать:

 • характеристики водойми, де ви плануєте рибалити;
 • вага та розмір приманок, які ви збираєтесь використовувати. Цей критерій залежить ще й від бажаного улову, оскільки вибір наживки визначається видом риби;
 • умови ловлі — на березі або в човні. Існують варіанти для кожної ситуації окремо, а також можна дібрати універсальну модель за критеріями, описаними вище;
 • розмір і вага майбутніх трофеїв. Це впливає на навантаження спінінгу. Чим важча риба, тим потужнішим повинен бути пристрій. Проте зважайте на те, що потужність робить вудку важчою;
 • спосіб транспортування. Впливає на вибір моделі за будовою.

Вибираємо спінінг новачку

Відповівши на ці питання, ви зрозумієте, яке вудилище оптимально підійде для ваших потреб.

Отже, спінінг — лише на перший погляд складний пристрій. Насправді ж розібратися в його особливостях неважко. Головне — правильно дібрати модель відповідно до власних потреб, і тоді риболовля принесе не тільки задоволення, а й значний улов.

0 Комментариев