Як волинський губернатор Любомльщину відвідував

news

Ще зовсім недавно, в жовтні цього року, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик із робочим візитом побував на теренах Любомльщини. Тоді ж, оглянувши дошкільну установу в Олеську та приміщення, котре переобладнували під гуртожиток для медиків у Любомлі, запевнив тамтешніх людей та, звісно, представників влади: можуть розраховувати на підтримку керівництва області. Як наслідок, буквально за два місяці колектив та вихованці садочка, а також працівники районної лікарні святкували новосілля. Про це повідомляє Волинська ОДА. 

17 листопада 2015 року в рамках чергової робочої поїздки в райони, зокрема, у Любомльський та м. Володимир-Волинський, керівникові найвищої виконавчої гілки влади в області випало не лише вислуховувати проблемні питання й шукати шляхів їх вирішення, а й виконувати приємну місію – вітати нехай із символічним, але все ж новосіллям.

З теплом і затишком…

IMG_6570У садочку, що в Олеську, нині тепло й затишно. Тут замінили вікна, встановили твердопаливний котел (а було ж пічне опалення) і здійснили косметичний ремонт. У результаті задоволені всі: і вихователі, і батьки, і дітки. Останні, до слова, чекали на голову облдержадміністрації з особливим нетерпінням, адже отримали нагоду продемонструвати свої творчі здібності. Користуючись присутністю Володимира Гунчика, дорослі демонстрували – організаторські: виношують ідею облаштувати ще одне групу у замінити дах у садочку.

– Приміщення під другу групу є, – наголосила завідувач закладом Галина Полизнюк. – Маємо багато заяв від батьків, до нас навіть довозять діток із сусідніх сіл, тому потреба є. Але сьогодні – це хороший старт!

Почувши людей, голова облдержадміністрації не став відкидати їхні пропозиції. Навпаки підтримав і порадив оперативно працювати: сільській раді розробити проект і, заручившись підтримкою депутатів районної та обласної ради подавати пропозиції, коли розподілятимуть вільні залишки в обласному бюджеті.

IMG_6594Втішені також і працівники любомльської лікарні, котрі отримають житло у реконструйованому гуртожитку. Приміщення доводили до ладу більше шести років: усе не вистачало коштів. Нині ж аж 22 медиків зможуть дістати власний куток.

– Обладнати гуртожиток для лікарів та медичного персоналу у Любомлі – то ідея Бориса Клімчука, ми ж її довели до кінця, – розповів журналістам голова облдержадміністрації. – Зрозуміло, що кошти виділялися й з попередніх бюджетів, ми ж віднайшли 300 тисяч гривень. Я переконаний, коли молоді лікарі зголошуються на роботу в районах, їх треба заохочувати житлом. Інакше сільську медицину взагалі втратимо. Дуже хочу, аби такі ж проекти реалізували в інших районах. Зараз працюємо тісно зі Світовим банком в частині медицини, отримаємо обладнання та технології. Але ж, аби все те застосовувати на практиці, потрібні кваліфіковані лікарі. Їм же потрібне житло. У Любомлі подали хороший приклад!

Лише реальні плани…

IMG_6585Попередньо не планував, але заїхав голова облдержадміністрації до с. Штунь. Тут кілька днів тому в старенькому садочку, котрий більше нагадує шевченківську хату, сталася пожежа. Обійшлося без жертв, але навчатися у тому приміщенні неможна. Тамтешня та районна влада пропонують розмістити дошкільний заклад у добротному, але вже фактично закинутому приміщенні Будинку культури. Мовляв, у двоповерховій споруді можна запросто розмістити і культурний заклад, і дошкільній. Єдине, що потрібно – довести до ладу будівлю. Відповідь Володимира Гунчика чітка: викласти бачення на папері, але не зволікати.

– Зрозуміло, що переносити садочок потрібно. Спробуємо реалізувати задумане через проект. Але для цього потрібен проект і чітке бачення. У вас є час до 15 січня.

Про реальність планів говорив Володимир Петрович і під час короткої зустрічі із сільськими та селищними головами Любомльського р-ну. Акцентував переважно на бюджетоутворенні 2016 року:

– Яким чином обласна влада бачить розвиток регіону? На умовах співфінансування та залучення грантових коштів і можливостей проектів. Моя позиція: формуючи бюджети, керуватися реальними планами, а не грандіозними ідеями. От у Олеську потребують додаткової групи в садочку, закупили вікна для школи… Це – дрібні проекти в масштабах області, але для того села – це надзвичайно важливо. Тому потрібно шукати компромісу.

Окрім того, голова облдержадміністрації побував у районному реабілітаційному центрі, де медики-реабілітологи вже два роки поспіль працюють із дітками, котрі мають особливі потреби.

Квартиру – сім’ї Героя…

IMG_6611Разом із Володимир-Волинським міським головою Петром Саганюком Володимир Гунчик вручив вдові та синові Михайла Ілляшука – військовослужбовця, який загинув у зоні АТО, – ордер на житло.

– Розумію, що ні матеріальні статки, ні слова не зменшать біль вашої утрати, але ми не можемо й не повинні забувати про родини тих, хто віддав життя за волю та незалежність батьківщини, – підкреслив голова облдержадміністрації.

Дружина ж загиблого Орися своєю чергою подякувала представникам влади, наголосивши: щоразу, коли приходила зі своїми проблемами, не йшла ні з чим.

За словами Петра Саганюка, вже п’ять родин загиблих Героїв у Княжому граді отримали житло. Загалом же в області таких сімей – 22. До кінця року ще три матимуть ордери на квартири.

– Такі сім’ї отримують житло позачергово, але дуже хочеться, аби кількість таких родин не збільшувалася, аби наші хлопці більше не гинули, – резюмував Володимир Гунчик. – Ми ж, представники влади, і надалі робитимемо все, аби виконати свій обов’язок – підтримувати родичів Героїв.

 

0 Комментариев