Як Волинь відзначатиме найбільше державне свято

news

Відбулося друге засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення 25-ї річниці Незалежності України. Відтак під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика детально говорили про те, як Волинь відзначатиме найбільше державне свято.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Традиційно на умовах голови оргкомітету першим узяв слово Володимир Гунчик, закцентувавши на трьох аспектах, котрих неухильно слід дотримуватися, організовуючи заходи:

– По-перше, узгодженими повинні бути дії влади, громадських організацій та громади з чітко окресленою зоною відповідальності всіх сторін. Працювати слід командою. По-друге, необхідно скоординувати дії з всеукраїнським оргкомітетом, оперативно реагуючи на пропоновані зміни. І третє, забезпечити громадський порядок та безпеку в період підготовки заходів. Війна триває. Ворог не дрімає. Маємо бути готовими до всього й за потреби спрацювати на випередження.

Детально пропоновані до загального волинського плану пропозиції з відзначення вагомої державної дати озвучив заступник Луцького міського голови Андрій Киця. Про заходи культурного спрямування оповів начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук.

Окремо зупинилися на спорудженні в обласному центрі пам’ятника воїнам АТО. До 17 травня конкурсна комісія при Луцькій міській раді остаточно визначиться, який вигляд матиме пам’ятник. А голова облдержадміністрації додав, що область планує долучитися в частині фінансування, позаяк пам’ятник – усім Героям-волинянам, котрі стали на захист рідної землі.

Також Володимир Гунчик висловив сподівання, що таке важливе для українців свято об’єднає духовенство різних конфесій, позаяк заплановано провести ряд поминальних заходів.

Ще одна вказівка голови облдержадміністрації, але уже соціальним службам області: напередодні свята побувати в кожній родині загиблих Героїв та сім’ях тих, хто зараз – на східному фронті.

Окрім того, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області висловив сподівання, що минулорічна практика відзначення волинянами річниці Незалежності України матиме продовження й комплекс заходів відбудеться без політичного присмаку.

– Звертаюся до представників усіх політичних сил із проханням зустріти свято під національним проводом, а не політичними прапорами, – наголосив Володимир Петрович. – Цього дня, переконаний, потрібно забути про політичні симпатії й антипатії, не оперувати лозунгами і гаслами, а бути перед усім українцями.

Варто наголосити, що поки остаточний план заходів іще не затверджено, позаяк триває етап активного збору пропозицій. Наприкінці наступного тижня всі подані до облдержадміністрації ідеї узагальнять та оформлять у офіційний документ.

0 Комментариев