Як відновити нюх після коронавірусу – є спосіб

news

Кажуть, після одужання смак і нюх ще довго залишаються спотвореними. Але вчені вже знають, як цьому зарадити

Одними з найбільш неприємних симптомів коронавірусу є втрата нюху і смаку. Деякі пацієнти скаржаться, що після одужання все повертається в норму ще досить довго. Інші говорять, що відчувають запахи і смаки після одужання, але спотворено і це приносить додаткові неприємні відчуття.

Вчені провели дослідження і з’ясували, що прискорити повернення нюху можна спеціальними вправами. Про це йдеться в статті на порталі медичних новин Medical News.

Як зазначають медики, паросмія – це симптом, при якому люди відчувають дивні та часто неприємні запахи. Замість запаху лимона вони відчувають запах гнилої капусти, а шоколад починає тхнути бензином.

Коронавірус – не єдина хвороба, при якій може зникати або спотворюватися нюх людини. Такий ефект буває і при інших вірусних захворюваннях, а також після травми голови.

Щоб швидко відновити нюх, вчені рекомендують робити спеціальні вправи і тренувати навички: потрібно вдихати 4 різних запахи в день, протягом кількох тижнів. Між тренуваннями обов’язково слід робити проміжки, а запахи вибирати яскраві – цитрусові, каву, квіткові.

Вчені пояснюють, що цей метод спрямований на одужання і ґрунтується на здатності мозку нейропластично реорганізовуватися.

Так, групі добровольців протягом кількох тижнів давали різні набори для повернення нюху: евкаліпт, лимон, троянду, корицю, шоколад, каву, лаванду, полуницю, мед і чебрець. У більшості учасників нюх відновився.

 

 

Джерело: РБК-Україна

0 Комментариев