Як вибороти перемогу в інформаційній війні?

news

16 листопада в приміщені бібліотеки Лесиного вишу відбулася тематична зустріч «Інформаційна війна з Росією: рецепти перемоги».

На презентацію завітали Олег Романчук − кандидат філологічних наук, член Національної спілки журналістів, шеф-редактор журналу «Універсум»; Петро Костюк − полковник, член Проводу Спілки Офіцерів України, член Національної спілки журналістів та Іван Корсак  −  український письменник, журналіст.

Олег Романчук розповів, що на сайті журналу «Універсум» можна ознайомитися із рубриками «Інформаційні війни», де вони демонструють, що робити, аби протистояти ворожій пропаганді і вибороти перемогу в цій інформаційній війні.

«Без знання історії не буде якісної журналістики. Нам потрібно добре орієнтуватися в реаліях сучасності. Інформація − це відтворення явища, яке ми донесемо до читача. Але під час цього донесення інформацію можна спотворити. В такий спосіб відбувається маніпуляція. І зараз це взято на озброєння Росією. Пропаганда у вигляді так званих художніх фільмів збільшується, хоча з моменту Революції Гідності минуло три роки. Це все дуже просто, тому що в нас не українська влада, − пояснив редактор. – Журналісти українські повинні творити якісний культурний матеріал, а не «виклянчувати» квоти в радіоефірі».

Петро Костюк наголосив, що для нього початок інформаційної війни − 1169 рік, коли Андрій Боголюбський прийшов, поруйнував Київ, вирізав киян і забрав святиню, ікони, яким зараз поклоняються в Росії.

«Україна сьогодні в стані, коли і військові, і цивільні мають бути інтелігентами та знати, що робити зважаючи на гібридну інформаційну війну. Читайте, думайте, до 40 років бігайте-ходіть за професорами та професорками, всмоктуйте все, що можна взяти. Коли вам вийде на 40 років, розповідайте таким молодим, симпатичним і красивим, бо Україна – це те, що говорив Шевченко: і мертві, і живі, і ненароджені», – закликав Петро Костюк.

А Іван Корсак пообіцяв незабаром видати книгу про долю української інтелігенції, а саме про Тараса Боровця.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев