Як у Луцьку відбуватиметься бюджет участі

news

Лучани зможуть подавати свої проекти на голосування та отримувати кошти на їх реалізацію.

Про це йшлося сьогодні, 22 грудня, під час засідання 36-ї чергової сесії міськради.

Директор департаменту економічної політики Олександр Озінович пояснив, що бюджет участі – це інструмент для взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості, спрямований на залучення жителів міста ї до активної участі в сферах економічного, соціального, гуманітарного та культурного розвитку громади через подання відповідних ініціативних проектів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем міста та його жителів, проведення відкритого громадського голосування за такі проекти.

Етапи бюджету участі – це промоція та реклама; подання проектів; оцінка та прийняття проектів для голосування; голосування за проекти; визначення проектів-переможців; реалізація проектів-переможців та звітування та оцінка результатів реалізації проектів.

Фінансування бюджету участі на рік – не менше 1 % від затвердженого розміру видатків бюджету розвитку спеціального фонду бюджету міста на конкурсний рік. До прикладу, наразі бюджету розвитку – 105 мільйонів гривень, отож бюджету часті – це 1 % від цієї суми.

Максимальна вартість одного проекту становить 250 тисяч гривень. Терміни реалізації проведення – 1 рік. Прийом документів з 1 по 30 вересня. Оцінка проектів – з 1 по 31 жовтня; голосування – з 1 по 10 листопада та визначення проектів-переможців – з 11 по 15 листопада.

Визначені проекти-переможці будуть подані в проект бюджету на наступний рік і на ці проекти буде передбачене фінансування.

Проект може подати будь-який мешканець міста Луцька від 16 років, потрібно зібрати 15 підписів на підтримку проекту, проект потрібно подати в письмовому чи електронному вигляді. Автор проводить промоційну компанію за свій проект. Проект подаватимуть у ЦНАП.

До складу робочої групи щодо проектів входитимуть 6 представників виконавчих органів Луцької міської ради та за згодою 6 представників громадськості, політичних сил, наукових кіл, бізнес-середовища, незалежні експерти у кількості тощо.

Основні завдання робочої групи – загальна організація та супровід бюджету участі на всіх його етапах, здійснення інформаційної, організаційної та методологічної підтримки авторів проектів; проведення оцінки і прийняття проектів для голосування; визначення відповідального за реалізацію проекту виконавчого органу чи комунального підприємства Луцької міської ради.

Голосування буде здійснюватися в електронній системі, яка дозволятиме розміщувати проекти в системі, організовувати голосування за проекти, відслідковувати статус та розгляд голосування та реалізацію проектів, повідомляти авторів проектів про будь-які зміни, а також здійснювати автоматичний підрахунок голосів та визначати переможців конкурсу та організовувати звітність. Одна особа може проголосувати не більше, ніж за п’ять проектів. Голосування у електронному вигляді здійснюється у електронній системі за допомогою авторизації мешканця міста Луцька за допомогою системи BANK ID або електронного цифрового підпису. Голосування триватиме 10 календарних днів.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев