Як у Луцькому зоопарку «утилізовують» новорічні ялинки

news

Луцький зоопарк – у ялинках і соснах. Адже вже третій рік поспіль сюди після новорічно-різдвяних свят комунальники звозять винесені на смітники деревця. Про це йдеться на сторінці зоопарку у Фейсбуку.

Таке собі «озеленення» триває вже кілька днів. Ялинки і сосни, які були символами свят, що минули, городяни масово викидають на смітники. А співробітник КП «Луцькспецкомунтранс» везуть деревця не на полігон побутових відходів, а до місцевого зоопарку. Причому мають із того подвійний зиск – економлять пальне і не перевантажують сміттєзвалища.

У самому звіринці такій співпраці дуже раді. Деревця, за словами директора КП «Луцький зоопарк» Людмили Денисенко, найперше, звичайно ж, ідуть на корм для тварин. Бо у хвої – і білки, й фітонциди, і мікроелементи, і клітковина, необхідна для жуйних тварин.

Тож нині кожен вольєр чи клітка в зоопарку – в зелені. Нею тішаться не тільки бізон, олень, лами чи кози, а й нутрії та фазани. А для тих же ведмедів ялинки і сосни – і корисна для їхніх організмів їжа (як хвоя, так і кора), і підстилка та іграшка.

На цьому спектр використання дерев не завершується. У зоопарку є пічне опалення, тож стовбури рубають на дрова.

Все це, тішиться директорка, дозволяє частково зекономити кошти – як на харчуванні, так і на матеріалах для обігріву приміщень.

0 Комментариев