Як у Криму проходить туристичний сезон

news

У Криму, як заявляє місцева “влада”, тільки половина пляжів готова до відпочинку туристів. Підприємці скаржаться: відпочиваючих із Росії направляють у державні санаторії, тоді як “приватники” залишаються без заробітку.

Як показують соцопитування, лише 4% росіян планують провести свою відпустку цього літа на анексованому півострові. Ціни на житло і продукти ростуть, а кількість туристів скорочується, пише Сегодня.

Результати соцопитування російської дослідницької організації “Левада-центру” свідчать про те, що тільки 4% росіян збираються відпочити цього літа в Криму. 59% респондентів зовсім не збираються на півострів найближчому майбутньому.

“Відпочиваючі в Криму є. Їх число значно зменшилася — приблизно в чотири рази порівняно з 2013 роком. Змінився і склад туристів. Це фактично абсолютний монопоток із Росії”, — пояснює екс-міністр курортів Криму Олександр Лієв.

Зі слів Олександра Лієва, велика частина росіян на півострові — бюджетники, яких відправляють на відпочинок у пансіонати. Приватні міні-готелі і заклади громадського харчування на узбережжі пустують. Раніше дрібні підприємці за туристичний сезон могли заробити більшу частину бюджету сім’ї, після анексії ситуація кардинально змінилася.

“Людей дуже мало, хоча ми вже до прийому курортників готові. Росіяни не хочуть їхати: то море їм холодне, то сервіс поганий, то ціни високі. Заробити стає все важче. Якщо ще кілька років тому першу допомогу починали підраховувати вже в травні, то тепер, дай бог, заробити хоч щось у липні-серпні. На червень я вже не сподіваюся”, — розповіла жителька Євпаторії Валентина, яка вже більше 20 років здає житло відпочиваючим у приватному секторі в районі набережної Терешкової.

Зі слів жінки, перші відпочивальники з’явилися поки тільки в санаторіях. “Але нам від цього ні холодно, ні жарко — грошей немає”, — каже кримчанка.

Крім того, Державна Дума РФ збирається зовсім заборонити кримчанам здавати свою житлоплощу туристам. Законопроект, опублікований на сайті парламенту, підтримали в першому читанні. Згідно з пояснювальною запискою до документу, депутати вважають, що використання житла в якості готелів і хостелів веде “до порушення житлових прав мешканців будинків, які проживають у суміжних з ними квартирах”. Зі слів Олександра Лієва, кримчани, які працюють у сфері гостинності в непопулярних тепер курортах — Судак, Феодосія та інших, вже зараз ледве зводять кінці з кінцями після двох поспіль провальних сезонів.

Наразі у Криму із запланованих 349 пляжів тільки 153 отримали необхідні дозвільні документи та відкриті для відвідування. Про це заявив “міністр” курортів Сергій Стрельбицький під час обговорення, присвяченого проблемам турсезону. У свою чергу, депутати так званої “Держради” заявили, що причиною цього став недостатній рівень контролю з боку місцевих адміністрацій.

Зняти номер в Алушті можна за 600-800 гривень на добу, койко-місце в приватному секторі обійдеться в 250 гривень за добу. У Судаку, Феодосії, Саках житло можна орендувати за 250-350 гривень з людини.

“Ми проїхали практично всю Росію з півночі на південь. Таких потворних доріг і скажених цін на бензин ніде не бачили (а проїхали 3750 км тільки до Криму). Стоянок ні платних, ні безкоштовних взагалі немає (відпочивали в Гурзуфі). Це була просто мука з парковками. Житло необгрунтовано дороге, тому що сервіс просто нульовий. За квартиру з “євріком” платили 2500 на добу. Ціни в магазинах дорогі, вибір продуктів невеликий, а про ринок взагалі мовчу. Нібито домашня курочка — 300 рублів за кіло, десяток яєць теж нібито домашніх — 100. Продовжувати можна безкінечно. Пляжі безкоштовні переповнені. А платні санаторних порожні, одні чайки тусуються”, — обурюється в соцмережах росіянин після відпочинку в Криму.

Кількість туристів в Ялті й Севастополі практично не змінилася, на думку екс-міністра курортів. Однак після анексії ціни на оренду житла в цих містах злетіли.

“Стрибок цін вражаючий — вже в 2014 році орендна плата зросла вдвічі і досі майже не падає. Якщо раніше студенти, наприклад, могли дозволити собі зняти квартиру на двох, то зараз все більше шукають двох і трикімнатні квартири, щоб знімати її великою компанією. Ціни на оренду однокімнатних квартир у Сімферополі стартують з 15 тисяч рублів (5500 гривень), в Севастополі — ще вище. Для порівняння в 2013 році — однокімнатну квартиру в Сімферополі можна було орендувати за 2000 гривень”, — розповідає Олександр Лієв.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев