Як скласти бізнес план салону краси

news

Сьогодні всі аналітики стверджують, будь-який бізнес  потрібно розпочинати з складання бізнес-плану, в якому чітко прописується ідея, конкурентоспроможність майбутнього проекту, оцінюються можливі ризики, наводяться розрахунки.  Але часто засновники салону краси ігнорують його складання і прогорають, адже  конкуренція в сфері краси стрімко зростає.  Відкриття салону – це перспективний напрям розвитку, бездоганний бізнес-план – його основа. Як скласти бізнес план салону краси.

Що собою представляє модель бізнес-плану і його переваги

Бізнес-план – це своєрідний путівник підприємця, документ, в якому  описуються основні аспекти майбутнього бізнесу, представлений аналіз всіх проблем,  які можуть виникнути, і шляхи їх подолання. Бізнес-план дозволить максимально опрацювати вашу бізнес-ідею. Також планування допоможе оцінити проблеми, обмеження та ризики, з якими може зіткнутися бізнес, і пропрацювати стратегії їх вирішення. План допоможе вам:

  • структурувати все те, що ви розумієте як про свій бізнес, так і про обраній сфері в цілому;
  • контролювати хід реалізації вашого проекту.
  • визначити яких фахівців необхідно залучити в ваш бізнес.

Бізнес-план має внутрішнє і зовнішнє призначення. Бізнес-план для внутрішніх цілей пишеться як програма дій для вас і співробітників. У той же час, зовнішнє призначення бізнес-плану – залучення інвестицій і потенційних партнерів. Його цільовою аудиторією є інвестори і кредитори, яким необхідна гарантія захисту їхніх вкладів. Саме бізнес-план є документом, який фіксує ваші зобов’язання як підприємця.

Ваш потенційний інвестор або банк неодмінно захоче побачити план. Зрештою ця попередньо  і правильно проведена форма   аналітичної діяльності дасть точну відповідь: чи варто вкладати гроші у цю справу.

Салон краси «під ключ»: поетапне здійснення

Розробка бізнес-моделі салону краси  – це частина проекту «Салон під ключ».

  1. Визначте концепцію салону краси: до якого сегменту буде ставитися ваш салон і які типи послуг надавати. Важливо  продумати, які послуги – перукарські, косметологічні, манікюрні процедури для жінок, чи так званий «Барбершоп» для чоловіків будуть надаватися.
  2. Аналіз ринку і визначення конкурентоздатності майбутнього салону. При його розробці   потрібно обов’язково врахувати, у якому ціновому сегменті будете працювати заклад, тобто  – це салон економ класу, середнього чи елітного класу клієнтів. Потрібно прорахувати скільки грошей буде залишати один клієнт у вашому салоні краси за один візит. Він розраховується по кожному напрямку салону окремо:
  • чек перукарського залу.
  • чек манікюрного залу.
  • чек косметології і так далі. Щоб чеки по кожному напрямку вашого салону краси були близькі до реальності, вам необхідно розробити асортиментний портфель салону краси.
  1. Плануючи доходи в бізнес-плані вашого майбутнього салону краси, вам не обійтись  без врахування сезонності, регіону, в якому ви будете працювати, економічні та політичні події.
  2. Складання:
  • виробничого плану. У розділі  потрібно розрахувати потребу в виробничих потужностях,  їх площа, в додатковому обладнанні і матеріальних ресурсах, структуру трудомісткості продукції, витрати виробництва і собівартість виробленої продукції. Розробляються конкретні пропозиції щодо постачання сировини, матеріалів і комплектуючих з повним переліком умов ( за ціною, якістю, кількістю).
  • організаційного плану − організаційно-функціональна структура підприємства, штатний розклад, порядок взаємодії між службами підприємства, потреба в робочій силі, умовах праці, організація оплати праці.
  • фінансового плану, який містить прогноз і баланс грошових надходжень, платежів, зведений баланс активів і пасивів підприємства.
  1. Аналіз ризиків проекту – дати опис можливих ризиків проекту і їх характеристику.

    Висновки

Якщо ви не впевнені, що зробите роботу самостійно, можна замовити салонний маркетинг  у компанії “Beauty Pro”.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев