Як проголосувати на місцевих виборах 2020

news

Представники “Центру освіти третього віку” ВІЕМ, ГО “Волинське об’єднання ветеранів, інвалідів та потерпілих на виробництві “Захист” та ГО “Союз Чорнобиль України” дізнались про систему безоплатної правової допомоги (БПД), про принципи і порядок її роботи, а також про те, хто має право на первинну та вторинну правову допомогу від держави.

Окрім того, аудиторію було поінформовано про засоби самостійного ознайомлення з правовою інформацією за допомогою сайту системи БПД та інформаційного ресурсу Wikilegalaid.

Напередодні початку виборів до місцевих рад та у світлі останніх змін виборчого законодавства, присутнім також було запропоновано шляхи реалізації особами з обмеженими можливостями та особами похилого віку своїх виборчих прав.

Так, зокрема, обговорювалися питання внесення змін щодо своїх особистих даних чи даних інших осіб до реєстру виборців, зміни виборчої адреси, як тимчасово, тобто на час голосування на наступних виборах, так і постійно. Було наголошено на тому, що прийнятою у червні постановою Центральна виборча комісія наддала можливість особам, які не проживають за місцем реєстрації, змінити свою виборчу адресу, визначивши нею місце свого фактичного проживання. Було наголошено на можливості перевірки і внесення нових відомостей до Державного реєстру виборців через електронні сервіси.

Мова йшла  і про можливість осіб, які за медичним висновком не можуть самостійно пересуватися, проголосувати за місцем свого перебування (наприклад, вдома) і про те, що для цього потрібно зробити.

Оскільки на базі бібліотеки діє інформаційно-тематична виставка літератури на правову тематику «Безоплатна правова допомога – механізм реалізації конституційного права», то учасники правопросвітницького заходу мали можливість більш детально ознайомитись із діяльністю системи БПД.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев