Як правильно вийти з Різдвяного посту

news

Різдвяний піст у 2017 році розпочався у вівторок, 28 листопада, та закінчився в суботу 6 січня 2018 року.  7 січня можна включати в свій раціон м’ясо та молочні продукти. Про це розповідає “Канал 24”.

Різдвяний піст – один із найсуворіших православних постів, під час якого виключають з раціону м’ясо, яйця і молочні продукти. Рибу можна вживати по суботах, неділях і у великі свята. У вівторок, четвер і суботу дозволяється включати в раціон їжу з рослинною олією.

За час Різдвяного посту організм людини поступово відвикає перетравлювати білкову їжу тваринного походження. Тому виходити з посту потрібно протягом 1-2 тижнів, особливо людям, у яких є хронічні захворювання.

Етапи виходу з Різдвяного посту

У перші кілька днів після посту на обід можна з’їсти шматочок відвареної курятини або іншого нежирного м’яса. Можна починати вживати нежирні молочні продукти: молоко, йогурт (бажано домашнього приготування) і сир.

Дозволені варені яйця, але не смажені і не більше 1-2 штук. Корисно їсти овочеві страви, розсипчастий рис, відварну картоплю. Відразу після посту не варто випивати більше 100-200 грамів вина.

На 3-4 день можна включити нежирні м’ясні страви, наприклад парові котлети, варену курячу грудинку. Рекомендується вживати швидкі вуглеводи, наприклад білий хліб в поєднанні з відвареною картоплею і м’ясом. Прості вуглеводи допомагають організму засвоювати тваринний білок.

Через тиждень вже можна переходити на звичний раціон. Але якщо у вас є хронічні захворювання, то краще бути обережними ще кілька днів, щоб організм зміг повністю повернутися в звичну колію.

Поради при виходу з посту:

– вживайте білки тваринного походження, вони легко засвоюються і перетравлюються організмом. Можна включити в раціон білу рибу, рясно политу лимонним соком;

– для поліпшення вироблення шлункового соку включіть в свій раціон соління, приправи, міцні бульйони;

– відразу після виходу з Різдвяного посту в один прийом їжі вживайте не більше одного білкового продукту.

 

 

0 Комментариев