Як правильно садити насіння гарбуза

news

Коли, скільки, на яку глибину

Щоб отримати гарбузовий врожай, з яким не соромно було б влаштовувати “городні фотосесії”, слід притримуватись специфічної техніки висаджування. Широко застосовується 2 способи посадки: розсадою і насінням. В цій статті детально опишемо другий спосіб – як правильно засіяти ділянку для гарбузів.

Гарбуз – південна теплолюбива культура, тому щоб звести до мінімуму ризик раптових нічних заморозків, посів слід починати не раніше травня. Перед посівом слід підготувати ґрунт: полити лунки теплою водою. На кожну ямку має припадати по 4-6 насінин.

Насіння висаджують за схемою 1х1,5 м. Щоб мати гарантований мінімальний “результат виживання”, насінини потрібно садити на різну глибину (в діапазоні від 7,5 до 12 см). За такого підходу, навіть якщо частина посівного матеріалу загине від холоду, зійде та, яка залягла глибше.

В подальшому, якщо з лунки проростуть всі насінини, найслабші на вигляд необхідно висмикнути, щоб вони не заважали рости більш перспективним. Однак не виривайте з корінням: ця культура має розгалужену кореневу систему, і вириваючи один корінець, можна нашкодити решті.

Корисні поради

Деякі пагони можуть зійти з оболонкою насінини на вершечку. Птахи сприймають їх як за їстівне насіння й можуть нашкодити гарбузовим сходам. Після висадки слід щодня оглядати ділянку, аби вчасно помітити такі стеблини і запобігти згубному інтересу птахів до вашої городини.

Гарбуз любить рости в добре угноєному ґрунті, однак добре приймається і на піщаних ділянках, багатих мінералами. Як і кавун, гарбуз потребує багато вологи. Влітку (особливо, в найбільш спекотний період) баштан потрібно регулярно поливати.

Для захисту від заморозків можна використати поліетиленову плівку: накривати на ніч ділянку зі сходами. Інший варіант – накривати кожен пагон зрізаною знизу прозорою пластиковою пляшкою. Пляшку можна не знімати доти, поки рослині не стане в ній затісно.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев